Nowe ścieżki rowerowe na Pogodnej i Hetmańskiej

2017.10.13 08:10
Do 27 października jest czas na złożenie na ofert w przetargu na wybudowanie dwóch dużych ścieżek rowerowych – wzdłuż ulic Pogodnej i Hetmańskiej.
Nowe ścieżki rowerowe na Pogodnej i Hetmańskiej
Fot: UM Białystok
Wzdłuż ul. Pogodnej powstanie ścieżka rowerowa

W Białymstoku będziemy mieli o kilometr ścieżek rowerowych więcej. Miasto szykuje inwestora, który wybuduje nowe trasy dla rowerów przy ul. Pogodnej (430 m) i ul. Hetmańskiej (570 m). Pierwsza z nich docelowo ma się łączyć z ul. Składową i będzie kończyć się w okolicach skrzyżowania z ul. Bema, druga natomiast połączy się ze ścieżkami przy tunelu Fieldorfa "Nila", a także z planowanymi ścieżkami na ul. Marczukowskiej. Drogi mają być gotowe jeszcze w grudniu.

Trzeba dodać, że przedsięwzięcie z ul. Hetmańskiej zostało wybrane w budżecie obywatelskim, a jego koszt przewidziany jest na ok. 800 tys. zł. Ogłoszony właśnie przetarg jest drugim podejściem. Pierwszego, ogłoszonego we wrześniu nie udało się rozstrzygnąć.

- Już niedługo rowerzyści będą mogli jeszcze bardziej komfortowo poruszać się po mieście. Rowerowa mapa Białegostoku znowu się powiększy, m.in. dzięki realizacji projektu z budżetu obywatelskiego, na który głosowało wielu białostoczan – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński.

Powiększenie sieci dróg rowerowych wydaje się być jednym z priorytetów inwestycyjnych miasta. Na różnym etapie są inwestycje w ścieżki na Białostoczku, Marczuku i w kilku innych miejscach. Trzeba też pamiętać, że trasy dla jednośladów ą wpisane we wszystkie większe inwestycje drogowe.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1333 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39