Nowe tabliczki w Alei Bluesa. Będą też koncerty [WIDEO]

2016.09.15 08:10
Z okazji Polskiego Dnia Bluesa w Białymstoku zostaną odsłonięte nowe tabliczki, które honorują osoby związane z bluesem. Podczas koncertu w Famie zagrają Gęsia Skórka oraz Śląska Grupa Bluesowa i Goście.
Nowe tabliczki w Alei Bluesa. Będą też koncerty [WIDEO]
Fot: materiały organizatora
Śląska Grupa Bluesowa

Pomysł Alei Bluesa pojawił się jesienią 2007 r., a jego realizacja stała się możliwa przy okazji obchodów Roku Bluesa w Białymstoku, ogłoszonego z okazji 30. jubileuszu Kasy Chorych i Jesieni z Bluesem oraz 25. rocznicy tragicznej śmierci legendarnego białostockiego harmonijkarza Ryszarda "Skiby" Skibińskiego.

Stolica Podlasia jako pierwsze miasto w Polsce zdecydowało się uhonorować w taki sposób gatunek muzyczny, jakim jest blues. Stworzenie Alei Bluesa miało przypomnieć młodszemu pokoleniu o dokonaniach najważniejszych muzyków gatunku i zachęcić do poznawania ich twórczości. Dotychczas odsłonięto już tabliczki m.in. Mira Kubasińska, Ryszard "Skiba" Skibiński, Jan Skrzek, Ada Rusowicz czy Tadeusz Nalepa.

Nowe zostaną odsłonięte 17 września o godz. 18.00. O godz. 18.30 w klubie Fama rozpoczną się koncerty. Wystąpi białostocki zespół Gęsia Skórka, który istnieje od marca 2014 r. Po wykrystalizowaniu się składu w październiku 2014 Gęsia Skórka zagrała swój pierwszy koncert w styczniu 2015 r. w białostockiej Zmianie Klimatu. Zespół wykonuje najpopularniejsze bluesowe covery w lekkiej elektrycznej formie, w repertuarze ma również kilka swoich kompozycji.Zagra także Śląska Grupa Bluesowa. To od lat czołowi muzycy polskiej sceny bluesowej i rockowej. Prezentują unikalne brzmienie i sposób grania lat 70. Zespół od lat jest uznawany za głównego przedstawiciela śląskiego bluesa.Wydarzenia organizowane są z okazji Polskiego Dnia Bluesa. Obchodzony jest on co roku 16 września, w rocznicę urodzin B.B. Kinga, z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w Polsce. Na terenie całego kraju, w okolicach tej daty, organizowane są różnego rodzaju imprezy o charakterze bluesowym: koncerty, festiwale, wystawy plastyczne, radiowe audycje muzyczne i wspólne spotkania miłośników muzyki.

Organizatorami Polskiego Dnia Bluesa w Białymstoku są Białostocki Ośrodek Kultury i Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok. Patronujemy imprezie.

Szczegóły: Polski Dzień Bluesa w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1346 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39