Nowe tabliczki zostaną odsłonięte na Alei Bluesa

2014.09.11 00:00
Już po raz dziewiąty, w rocznicę urodzin B.B. Kinga 16 września obchodzony będzie Polski Dzień Bluesa. Również w Białymstoku nie zabraknie atrakcji z tej okazji.
Nowe tabliczki zostaną odsłonięte na Alei Bluesa
Fot: Anna Dycha
Nowe tabliczki pojawią się na Alei Bluesa

Świętowanie zaplanowano dwa dni wcześniej, 14 września. Obchody organizują Białostocki Ośrodek Kultury i Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok. Rozpoczną się one o godz. 17 od odsłonięcia nowych tabliczek na Alei Bluesa.

Aleja powstała w przejściu między Rynkiem Kościuszki i ulicą Legionową w 2008 roku z inicjatywy Fundacji M.I.A.S.T.O. Białystok. Co roku są na niej odsłaniane nowe tabliczki upamiętniające osoby związane z bluesem.

Później o godz. 17.30 w klubie Fama spotkanie z Markiem Karewiczem i Marcinem Jacobsonem. Marek Karewicz to jeden z najbardziej znanych w Europie fotografików muzycznych, ale też ceniony konferansjer, DJ, dziennikarz i bon vivant, przez pół wieku brylujący na festiwalach, imprezach muzycznych i warszawskich salonach. Z kolei Marcin Jacobson należy do najbardziej znanych animatorów polskiej sceny muzycznej.

Podczas koncertu posłuchać można będzie wszechstronnej muzycznej osobowości – Romka Puchowskiego. Wystąpią także: gitarzysta i kompozytor Leszek Cichoński oraz goście.

Szczegóły: Polski Dzień Bluesa

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1358 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39