Nowe twarze w Ślepsku Malow Suwałki

2023.06.14 12:26
Ślepsk Malow Suwałki tworzy zespół na sezon 2023/2024. W ostatnich dniach do podlaskiej drużyny dołączyło 4 nowych graczy.
Nowe twarze w Ślepsku Malow Suwałki
Fot: Ślepsk Malow Suwałki
Nowym zawodnikiem Ślepska został m.in. Jakub Macyra

W drugiej połowie maja Ślepsk Malow Suwałki zakontraktował Konrada Stajera (środkowy) i Joaquina Gallego (środkowy), a następnie władze Biało-Niebieskich podpisały umowy z kolejnymi siatkarzami. Szeregi podlaskiego zespołu zasilili Jakub Macyra (środkowy), Žiga Štern (przyjmujący), Ernest Kaciczak (przyjmujący) oraz Sebastian Lisicki (przyjmujący). Interesująco wygląda zwłaszcza ściągnięcie Macyry.

- Po raz pierwszy w historii mamy w swoich szeregach aktualnego mistrza Polski i jednocześnie świeżo upieczonego wicemistrza Europy. Postęp, jaki siatkarsko poczynił Kuba na przestrzeni ostatnich lat, nie umknął naszej uwadze. Bacznie śledziliśmy jego występy w Jastrzębskim Węglu, gdzie nierzadko był ważnym ogniwem środka siatki. Wszyscy mamy w pamięci jego doskonały występ w Lidze Mistrzów przeciwko Cucine Lube Civitanova, gdzie zatrzymał Robertlandego Simona. Wierzymy, że swoje najlepsze mecze Kuba rozegra jednak w Suwałkach, dokąd wraca po kilkuletniej przerwie. Tytuł mistrzowski, który zdobył w biało-niebieskich barwach, wyraźnie rozpędził jego karierę - mówi Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Warto jednocześnie dodać, że inny nowy nabytek - Sebstian Lisicki - pierwszą część sezonu 2023/2024 spędzi na wypożyczeniu. 21-latek uda się do BAS-u Białystok, gdzie spróbuje odbudować swą formę po kontuzji kolana i rehabilitacji.

- Mamy świadomość, jak dużym potencjałem dysponuje Sebastian, dlatego zdecydowaliśmy się związać z nim wieloletnim kontraktem. Kontuzja, która z impetem zatrzymała jego szybko rozwijającą się karierę, będzie z pewnością bodźcem, który jeszcze bardziej nakręci go do ciężkiej pracy i szybkiego powrotu na parkiet. Wspieramy Sebastiana pod kątem mentalnym, organizacyjnym jak i rehabilitacyjnym, zapewniając mu dostęp do opieki fizjoterapeutyczno-lekarskiej. W naszej ocenie dobrym przetarciem przed rozpoczęciem walki o miejsce w biało-niebieskiej szatni będzie wypożyczenie "Lisa" do zaprzyjaźnionej Białostockiej Akademii Siatkówki występującej na pierwszoligowych boiskach, gdzie będzie mógł po raz kolejny udowodnić swoją wartość i wspomóc białostoczan w walce o fazę play-off Tauron 1. Ligi - dodaje Wojciech Winnik.

Pierwszy domowy mecz sezonu 2023/2024 Ślepsk rozegra prawdopodobnie 25 października. Tego dnia suwalczanie podejmą we własnej hali Asseco Resovię Rzeszów, czyli brązowych medalistów PlusLigi w batalii 2022/2023.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

558 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39