Nowe wystawy. Gdzie warto się wybrać?

2019.05.27 13:50
Wystawy w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury i Muzeum Historycznym będzie można oglądać w najbliższych dniach.
Nowe wystawy. Gdzie warto się wybrać?
Fot: Muzeum Historyczne

"Wrota ulicy Kilińskiego" Marty Mężyńskiej

Marta Mężyńska jest tegoroczną stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego. Urodziła się w Białymstoku w 1981 roku. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu, a następnie w roku 2007 Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplomem na Wydziale Malarstwa. Na swoim koncie ma wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych w krajach europejskich.

Wystawa "Wrota ulicy Kilińskiego" to jej sentymentalny powrót do rodzinnego miasta, ponieważ na stałe mieszka i pracuje w Mediolanie, gdzie zajmuje się pracą artystyczną i pedagogiczną.

Wystawa była też prezentowana podczas obchodów Święta ulicy Kilińskiego. Jej wernisaż odbędzie się we wtorek (28.05) o godz. 18.00 w Galerii Działu Sztuk Plastycznych WOAK przy ul. Kilińskiego.

Zobacz też: "Wrota ulicy Kilińskiego" Marty Mężyńskiej

"Wybory'89" w Muzeum Historycznym

W dniu 4 czerwca 1989 r. odbyły się w Polsce pierwsze wolne wybory. Ich znaczenia nie umniejsza fakt wcześniejszego, arbitralnego określenia proporcji sił w Sejmie i Senacie, ponieważ wybory były autentyczne i pokazały prawdziwy układ sił w Polsce.
Fotografie, plakaty i dokumenty oddają klimat tamtych wydarzeń, czasu szarego dnia codziennego, który trawiła gorączka zmian i przekonanie, że muszą się one dokonać, "bo tak dalej żyć się nie da".

Wystawa "Wybory'89" pokazuje entuzjazm Solidarności i wysiłek strony partyjno-rządowej.

Pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego, Europejskiego Centrum Solidarności, zbiorów prywatnych i Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Wernisaż ekspozycji odbędzie się w czwartek (30.05) o godz. 18.00 w Muzeum Historycznym. Będzie prezentowana do końca sierpnia.

Zobacz też: Wybory'89 - wernisaż wystawy

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1784 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39