Nowi funkcjonariusze poszerzyli szeregi KAS

2021.10.20 15:05
Od środy (20.10) podlaska KAS ma 14 nowych funkcjonariuszy. W siedzibie Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku odbyło się ich uroczyste ślubowanie.
Nowi funkcjonariusze poszerzyli szeregi KAS
Fot: Podlaska KAS

W Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym 14 funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Dołączą do 996 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w województwie podlaskim. W trakcie uroczystości oprócz mianowań do dwuletniej służby przygotowawczej, 3 funkcjonariuszy Dyrektor Izby Administracyjnej w Białymstoku Wojciech Orłowski mianował do służby stałej.

Nowy pracownicy KAS przeszli wieloetapowy proces rekrutacji, składający się m.in. z testu wiedzy, sprawności, rozmowy kwalifikacyjnej oraz badania zdolności do pełnienia służby w Służbie Celno-Skarbowej.

- Wstępując w szeregi Krajowej Administracji Skarbowej zdecydowaliście się na ważną, odpowiedzialną i pełną wyzwań służbę. Ale służbę która pozwala na rozwój zawodowy i podnoszenie swoich kompetencji w zależności od posiadanych kwalifikacji – powiedział do nowych funkcjonariuszy dyrektor Wojciech Orłowski.

Z kolei Naczelnik Podlaskiego UCS insp. Maciej Fiłończuk podkreślił, jak ważne stoi przed nimi zadanie.

- Musicie mieć świadomość, że pełniąc służbę na granicy, a większość z Was trafi właśnie na podlaskie przejścia graniczne, będziecie wizytówką nie tylko Krajowej Administracji Skarbowej, ale również całej Polski – zaznaczył.

W tym roku podlaska KAS przyjęła już w sumie 87 nowych funkcjonariuszy. Łącznie wraz z członkami korpusu służby cywilnej pracuje teraz 1287 osób.

Osoby, które chciałyby dołączyć do grona pracowników lub funkcjonariuszy podlaskiej KAS mogą zgłaszać się przez stronę internetową www.podlaskie.kas.gov.pl, gdzie w zakładce ogłoszenia pojawiają się na bieżąco informacje o prowadzonych naborach do służby. Szansę na zatrudnienie mają osoby, które są m.in. odporne na stres, komunikatywne, odnajdują się w pracy zespołowej i posiadają umiejętności analityczne.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

922 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39