Białystok Online

Biznes

Nowi przedsiębiorcy w podstrefie SSSE Białystok

2011.01.21 00:00
Nowi przedsiębiorcy w podstrefie SSSE Białystok
. Usytuowanie działek inwestycyjnych białostockiej podstrefy SSSE

Oficjalnie do grona przedsiębiorców Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE) w podstrefie Białystok dołączyły dwie nowe firmy.

Jest to firma Bianor Sp. z o.o., produkująca obudowy z tworzyw sztucznych do narzędzi elektrycznych i sprzętu gospodarstwa domowego oraz firma KAN Sp. z o.o. - producent nowoczesnych wodnych i grzewczych systemów instalacyjnych.

Obie firmy otrzymały już oficjalne zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych deklarowanych w zezwoleniach to 43,83 mln zł. Planowane zatrudnienie to 110 osób.

Przedsiębiorstwa w grudniowym przetargu nabyły grunty SSSE w Białymstoku pomiędzy ul. Jacka Kuronia a Myśliwską. Prowadzenie w tym miejscu działalności gospodarczej oznacza dla nich duże ulgi podatkowe.

E.S.

E.S.

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas