Nowi wicewojewodowie podlascy oficjalnie powołani

2024.01.10 17:48
Wojewoda podlaski Jacek Brzozowski wręczył w środę 10 stycznia powołania wicewojewodom. Będą go oni wspierać w realizacji zadań administracji rządowej. Zgodnie z wczorajszymi spekulacjami zostali nimi: Paweł Krutul i Ewa Kulikowska.
Nowi wicewojewodowie podlascy oficjalnie powołani
Nowymi wicewojewodami zostali Paweł Krutul i Ewa Kulikowska

Pierwszym wicewojewodą jest Paweł Krutul. Ma 50 lat. Jest absolwentem marketingu i zarządzania, w latach 2019-2023 był posłem na Sejm RP. W Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim będzie nadzorował pracę Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców oraz Wydziału Spraw Społecznych.

Drugim wicewojewodą została 42-letnia Ewa Kulikowska. To ekonomistka, pracowała w bankowości, była też sołtysem wsi Rostołty (gm. Juchnowiec Kościelny). Do jej zadań należeć będzie koordynacja pracy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami, a także Wydziału Rolnictwa i Środowiska.

- Cieszę się, że mogę dziś przedstawić moich nowych współpracowników – mówił wojewoda Jacek Brzozowski podczas konferencji prasowej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. – Jestem przekonany, że wraz z nimi pojawia się znaczące merytoryczne wsparcie naszego zespołu. Pewien też jestem, że nasza współpraca będzie się układać dobrze, łączą nas bowiem wspólne priorytety, z których najważniejszym jest praca na rzecz stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju województwa podlaskiego i budowania dobrobytu jego mieszkańców.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

811 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39