Nowość od Teatru Dramatycznego. Trwają przygotowania do premiery

2024.04.09 18:24
W maju Teatr Dramatyczny w Białymstoku wystawi swój najnowszy spektakl pt. "Małe zbrodnie małżeńskie". Obecnie trwają przygotowania do tej produkcji. To już ostatnia premiera w tym sezonie artystycznym.
Nowość od Teatru Dramatycznego. Trwają przygotowania do premiery
Fot: Michał Grześ/Teatr Dramatyczny w Białymstoku

"Małe zbrodnie małżeńskie" autorstwa Érica-Emmanuela Schmitta to dramatyczna opowieść o małżeństwie, które po latach wspólnego życia stara się odbudować swoją relację. Kobieta i mężczyzna, mimo długiego stażu wspólnego życia, nie potrafią się wzajemnie rozpoznać. To prowokuje pytania o naturę małżeństwa, komunikację w związku oraz różnice między partnerami. Całość utrzymana jest w ascetycznej estetyce, z minimalistyczną scenografią złożoną z geometrycznych form, które wraz z dynamicznymi wizualizacjami na żywo, symbolizują trudny proces rekonstrukcji pamięci bohatera oraz obrazują destrukcję ich związku.

W spektaklu "Małe zbrodnie małżeńskie" występują: Arleta Godziszewska, Monika Zaborska, Marek Cichucki i Krzysztof Ławniczak. Tłumaczeniem tekstu zajął się Jan Nowak. Scenografię, kostiumy i wizualizacje opracował Tomasz Wójcik. Choreografię przygotowała Dorota Baranowska, natomiast opracowaniem muzycznym zajął się Jacek Sawicki. Reżyserką sztuki jest Jolanta Hinc-Mackiewicz, która już po raz trzeci przygotowuje spektakl na podstawie tekstu Érica-Emmanuela Schmitta.

- Jak uroczy i fascynujący jest autor, tak błyskotliwe dialogi bohaterów i nieoczekiwane zmiany akcji tworzą opowieść o dwojgu ludziach, których łączy miłość i nienawiść. Mam nadzieję, że nasze przedstawienie będzie zaskakiwać i bawić, ale też zachwycać i wzruszać, bo z trzech funkcji sztuki: docere, delectare i movere dla mnie najważniejsze jest movere, czyli wzruszać - powiedziała Jolanta Hinc-Mackiewicz.

Premiera spektaklu "Małe zbrodnie małżeńskie" odbędzie się 10 maja 2024 roku w Uniwersyteckim Centrum Kultury. Bilety można zakupić stacjonarnie w kasie Teatru (ul. Suraska 1), a także on-line na stronie: dramatyczny.pl.

Więcej informacji: Spektakl "Małe zbrodnie małżeńskie"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1465 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39