Nowości w Białymstoku. Miasto zainwestowało w tereny rekreacyjne

2017.09.14 08:07
W Białymstoku pojawią się nowe place zabaw, boisko oraz siłownia pod chmurką.
Nowości w Białymstoku. Miasto zainwestowało w tereny rekreacyjne
Fot: Marcin Jakowiak/UM Białystok
Wkrótce to boisko będzie nie do poznania

Stolica Podlasia zyska kolejne tereny rekreacyjne. Podopieczni Pogotowia Opiekuńczego będą mogli wkrótce korzystać z nowego obiektu sportowego. Przy placówce na Bojarach zostanie wybudowany utwardzony plac o powierzchni 300 m2 wraz ze schodami terenowymi. Powstanie tam także siłownia oraz chodniki i trawniki. Obiekt będzie wyposażony w podwójne urządzenia, takie jak prasa nożna, biegacz, surfer, wyciąg górny, orbitrek i "wyciskanie siedzące".

Natomiast przy ul. Oboźnej/Łodzińskiego, na wniosek mieszkańców zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego 2017, zostanie wybudowane nowe boisko do gry w siatkówkę i streetball. Pojawi się tam też mini plac zabaw z ogrodzeniem, chodnikami, ławeczkami i koszami na śmieci. Dzieci będą miały do dyspozycji podwójną huśtawkę, zjeżdżalnię, piaskownicę, huśtawkę wahadłową, dwa bujaki sprężynowe i piłkochwyty.

– Przeprowadziliśmy przetarg i podpisaliśmy umowę, dzięki której jeszcze w tym roku oddamy do użytku kolejne miejsca do uprawiania sportu i do rekreacji. Liczymy na to, że nowe obiekty zachęcą białostoczan w różnym wieku do aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński.

Wykonawcą obu inwestycji będzie firma Hydroplus Tomasz Kulesza. Przedsięwzięcia mają być gotowe do końca listopada. Koszt całości to ok. 627 tys. zł.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1519 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39