Nowy dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej wybrany

2015.02.16 00:00
Damian Tanajewski będzie nowym dyrektorem Opery i Filharmonii Podlaskiej. Zajmie wakujące od pół roku stanowisko.
Nowy dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej wybrany
Fot: Grzegorz Chuczun
Damian Tanajewski

- Komisja konkursowa w dziewięcioosobowym składzie pod przewodnictwem wicemarszałka Macieja Żywno po przesłuchaniu 6 osób jednogłośnie dziś orzekła, iż najlepszym kandydatem na szefa Opery i Filharmonii Podlaskiej jest Damian Tanajewski - poinformowała w poniedziałek wieczorem Urszula Arter, rzeczniczka urzędu marszałkowskiego.

Damian Tanajewski był wcześniej zastępcą dyrektora OiFP. Gdy ostatni dyrektor placówki - Roberto Skolmowski został odwołany ze stanowiska (nastąpiło to w sierpniu ubiegłego roku z uwagi na zadłużenie instytucji), Tanajewski zaczął pełnić obowiązki dyrektora. Z wykształcenia jest prawnikiem.

O posadę dyrektora starało się 9 osób. 3 nie spełniały warunków formalnych. Na poniedziałkowym przesłuchaniu, oprócz Tanajewskiego byli: Małgorzata Bil-Jaruzelska (dyrektor Domu Kultury w Bielsku Podlaskim, była wicedyrektor Teatru Dramatycznego), Edyta Jurkiewicz (kierownik Referatu Kultury Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego), Michał Klauza (kierownik muzyczny OiFP), Janusz Powolny (dyrygent, dyrektor Orkiestry Kameralnej "Sinfonietta Polonia") oraz Aneta Putko (były pracownik urzędu miejskiego).

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1163 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39