Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego w Białymstoku wybrany

2015.07.15 00:00
Wszystko wskazuje na to, że Cezary Nowosielski będzie nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku.
Nowy dyrektor szpitala wojewódzkiego w Białymstoku wybrany
Fot: pixabay.com

Przez kilka godzin członkowie komisji konkursowej rozmawiali w środę z kandydatami na stanowisko dyrektora SPZOZ Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. J. Śniadeckiego w Białymstoku. Jeden z kandydatów nie przeszedł procedury formalnej, pozostali czterej stawili się przed komisję, której przewodniczył prof. Marian Szamatowicz.

- Jak poinformował mnie przewodniczący komisji, za najlepszego kandydata, bezwzględną większością głosów, uznany został pan Cezary Nowosielski – mówi Mieczysław Baszko, marszałek województwa podlaskiego. – Ostateczną decyzję w sprawie powołania nowego dyrektora białostockiego szpitala wojewódzkiego zarząd województwa podejmie pod koniec lipca.

Cezary Nowosielski ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku – Wydział Farmaceutyczny, na kierunku farmacja apteczna. Zdobył stopień naukowy doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej oraz specjalizację pierwszego stopnia w zakresie farmacji aptecznej. Ukończył studia podyplomowe na kierunku zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2011 r. pełni funkcję dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siemiatyczach.

Do konkursu, oprócz Nowosielskiego, zgłosili się: Elżbieta Madeja, Robert Sosnowski, Mariusz Czarnecki i Tadeusz Kulikowski.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl
345 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39