Dom

Nowy Jork na wyciągnięcie ręki. Wystrój wnętrz w stylu amerykańskim

2016.02.18 10:19
Od lat niezmiennie na szczycie trendów w wystroju znajduje się styl skandynawski. Nie jest to jednak przeszkodą, by przełamać go innymi akcentami.
Nowy Jork na wyciągnięcie ręki. Wystrój wnętrz w stylu amerykańskim
Fot: pixabay.com

Wiele osób fascynuje nowojorski styl życia i architektura tego miasta. Chcą też poczuć choć namiastkę amerykańskiego klimatu w swoim domu. By to osiągnąć, warto pomyśleć o różnego rodzaju dekoracjach. Już mały akcent może odmienić wnętrze.

Ameryka na ścianie

Na początek można ożywić nieco ściany - zawiesić na nich modne od kilku lat fotografie, najczęściej drukowane na płótnie w formie kwadratów, łączące się w mozaikę. Klasyczną kompozycją jest mix 4 grafik.

Jeśli przestrzeń mieszkalna jest większa, można pozwolić sobie na zawieszenie obrazu połączonego z taśmami LEDowymi. To nie tylko wzbogaci nasze wnętrze, ale i nada mu wyjątkowy najstrój, gdy już zapadnie zmrok.

Nie zawsze jednak powierzchnia, jaką dysponujemy, pozwala na zastosowanie tak dużych dodatków. W tym wypadku możemy skupić się na innych elementach. Dobrym pomysłem będzie ulokowanie przy drzwiach wejściowych półki z haczykami, na których możemy np. zawiesić klucze, oraz pudełek do przechowywania najważniejszych drobiazgów. Nada to nie tylko charakterystycznego klimatu, ale również zakończy problem z odnajdywaniem istotnych przedmiotów w naszym domu.

Nowojorskie śniadanie

Miłośnicy gotowania mogą w łatwy sposób tchnąć amerykańskiego ducha do wnętrza swojej kuchni. Można to zrobić np. za pomocą małych dodatków. Nowojorskie śniadanie to jajka smażone z bekonem oraz czarna kawa i to właśnie ją najlepiej przechowywać w specjalnych puszkach - nie dość, że nadadzą one charakteru, to jeszcze sprawią, że zapach kawy nam nie wywietrzeje.

Po takim posiłku można przyjąć gości, podając im napoje na praktycznych tacach, tak dobrze znanych w reklam telewizyjnych.

Kolejną propozycją są puszki i słoiki z ciasteczkami, które możemy dostrzec w każdej kuchni z amerykańskiego serialu czy filmu.

Zjednoczona sypialnia

Klimat amerykański można wykorzystać również we wnętrzu sypialni - pościele z bawełny z ciekawym nadrukiem czy przytulne koce pomogą odprężyć się po ciężkim dniu. Warto też zaopatrzyć się w stylowy zegar ścienny.

Miłośnicy flagi Stanów Zjednoczonych mogą zgromadzić również gadżety z jej wizerunkiem, np. notesy, przybory do pisania czy segregatory.

Za pomocą kilku artykułów dekoracyjnych lub przedmiotów codziennego użytku każdy miłośnik amerykańskiego stylu może zamienić swoje mieszkanie w jedną z dzielnic Nowego Jorku.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl
1229 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39