POLECAMY
Ministerstwo Zdrowia zwraca uwagę na sposób przechowywania maseczek wielokrotnego użytku. Zaleca korzystanie z plastikowych torebek, które posiadają funkcję zamknięcia.
Od momentu ogłoszenia epidemii pomysłów na zasłanianie ust i nosa pojawiało się wiele. Teraz Ministerstwo Zdrowia przypomina o zasadach przechowywania maseczek wielokrotnego użytku. "Jeśli maska z tkaniny nie jest brudna ani mokra i planujesz jej ponowne użycie, włóż ją do czystej plastikowej torebki z możliwością zamknięcia. Jeśli chcesz użyć jej ponownie przytrzymaj ją za elastyczne pętle" - zaleca resort.
Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.09 19:54
Kultura i Rozrywka 2026.06.09 15:30
Aktualności 2026.06.09 15:00
Zdrowie 2026.06.09 13:40
Aktualności 2026.06.09 12:40
Sport 2026.06.09 12:20
Kultura i Rozrywka 2026.06.09 12:10
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji