Nowy ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego ze wsparciem Tadeusza Truskolaskiego

2020.07.18 13:06
W piątek (17.07) w Gdyni, Rafał Trzaskowski zapowiedział, że chce stworzyć nowy ruch obywatelski, który będzie nową Solidarnością. Apelował, by ludzie masowo się zapisywali. Tadeusz Truskolaski zapowiedział, że podejmie się tego zadania w woj. podlaskim.
Nowy ruch obywatelski Rafała Trzaskowskiego ze wsparciem Tadeusza Truskolaskiego
Fot: Angelika Dorf
"Mecz nie jest jeszcze przegrany"

Nowy ruch obywatelski pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego ma być nową Solidarnością. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła istotę tolerancji. Borys Budka mówił o solidarności. Tadeusz Truskolaski zapowiedział, że podejmie się tego zadania w woj. podlaskim.

Wolna Polska

Rafał Trzaskowski powiedział, że partie nie są wystarczające, dlatego też zdecydowany jest podjąć się stworzenia nowego ruchu obywatelskiego, który będzie nową Solidarnością.

- Podejmuję się stworzenia nowego ruchu obywatelskiego. Partie nie wystarczą. Zapisujcie się masowo. Chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który stworzy podstawy, by bronić społeczeństwa obywatelskiego - powiedział Rafał Trzaskowski.

Przewodniczący PO Borys Budka powiedział, że zwolennicy Rafała Trzaskowskiego mają zadanie do wykonania.

- My wszyscy, którzy przez ostatni czas staliśmy za Rafałem Trzaskowski mamy wielkie zadanie do wykonania. Jestem tutaj po to, by prosić was o to, byśmy nadal byli razem, byśmy wspólnie budowali nową solidarność. To nie jest koniec, to jest początek nowej drogi i wszyscy wspólnie dokonamy tego - powiedział Borys Budka.

Prezydent Gdańska powiedziała, że stworzenie nowej solidarności, w efekcie końcowym przyczyni się do zmiany RP.

- Solidarność to jest nasze zadanie. Wierzę, że nowa Solidarność tworzona wspólnie z wami, pod światłym przywództwem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, będzie czymś, co małymi krokami pozwoli nam zmienić nasze małe ojczyzny i wielką ojczyznę, jaką jest Rzeczpospolita Polska - mówiła.

- Już teraz deklaruję, że podejmuję się tego zadania w województwie podlaskim. Dla Rafała i dla Polski - zapowiedział Tadeusz Truskolaski.

Tolerancja

- Kochani, to nie jest tak, że mecz jest już przegrany. Tam, ktoś trzyma flagę z napisem Solidarność. To jest flaga, której nigdy nie możemy dać sobie odebrać, bo nowa solidarność, której potrzebujemy my wszyscy, gdańszczanki, gdańszczanie, gdynianki, gdynianie, Polki i Polacy, to jest coś co razem powinniśmy stworzyć, razem w dialogu, nigdy jeden przeciwko drugiemu - mówiła prezydent Gdańska.

Dodała również, że ważne jest to, by każdy czuł się dobrze w Polsce niezależnie od tego jaki ma kolor skóry oraz wyznania.

- Musimy zmienić język naszego życia publicznego. Tak, żeby każdy czuł w Polsce, że tu jest jego miejsce. Każdy i każda, niezależnie skąd pochodzi, jakiego jest wyznania, jakiego jest kolory skóry - mówiła Aleksandra Dulkiewicz.

Borys Budka powiedział, że Pomorze i Trójmiasto jest kolebką solidarności i miejscem wielu kultur.

- To miejsce wielu kultur. To miejsce, w którym spotykają się otwarte umysły i otwarte serca. Z których tolerancja, spokój i różnorodność bije na cały kraj. I dzisiaj wy wszyscy jesteście tego symbolem - mówił Borys Budka.

Borys Budka powiedział, że Polacy są ludźmi solidarnymi i w razie potrzeby potrafią podać dłoń drugiej osobie.

- Ta kampania niech stanie się takim symbolem. Symbolem, że musimy podawać rękę drugiej osobie, bez względu na to, po której stronie sceny politycznej stoi. Bez względu na to, jakie wartości reprezentuje, ale wszyscy jesteśmy po jasnej stronie mocy. I to nas powinno zawsze wyróżniać - mówił Borys Budka.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

Polecamy
Gabinet Masażu Ewa Taul
Gabinet Masażu Ewa Taulul. J. Bema 11 lok. 66
15-369 Białystok

Więcej informacji
1214 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39