Nowy żłobek tuż pod Białymstokiem. Trwa rekrutacja

2022.02.18 14:30
Kończą się już roboty budowlane pry żłobku w Sobolewie. Już trwa nabór do nowej placówki.
Nowy żłobek tuż pod Białymstokiem. Trwa rekrutacja
Fot: Suprasl.pl

Dobiegają końca prace związane z budową żłobka w Sobolewie. Niebawem część budynku, gdzie będzie mieściła się placówka ma zostać odebrana od wykonawcy. Do lata przyszłego roku będą zaś trwały prace przy części przedszkolnej.

W tej chwili załatwiane są sprawy organizacyjne i administracyjne, tak by żłobek mógł ruszyć już od 1 kwietnia. Niezbędne jest jeszcze otrzymanie zezwoleń z sanepidu i straży pożarnej.

- Rada Miejska w Supraślu podjęła już stosowną uchwałę o powołaniu nowego Żłobka Samorządowego w Sobolewie. Chcemy jednak, aby żłobek ten funkcjonował w ramach zespołu żłobków, razem ze żłobkiem w Supraślu – powiedział o kończącej się inwestycji sekretarz Gminy Supraśl Mariusz Żukowski.

Już zakupiono niezbędne wyposażenie placówki, niebawem ma też być skompletowana kadra.

- Także przygotowania idą pełną parą – dodał Żukowski.

Do 25 lutego trwa rekrutacja do nowo powstałego żłobka. Chętni mogą składać wnioski o przyjęcie dziecka. Kompletne wnioski (karta zapisu) wraz z załącznikami będą przyjmowane w Szkole Podstawowej w Sobolewie przy ul. Podlaskiej 8 w godz. 8.00-16.00 (oddzielne, oznaczone wejście do budynku, wyłącznie dla osób składających dokumenty rekrutacyjne do żłobka).

Żłobek i przedszkole gminne w Sobolewie powstają przy ul. Szosa Baranowicka. W żłobku będą działały 3 oddziały, gdzie opiekę znajdzie 75 dzieci do lat 3. Będzie to niezależnie funkcjonujący obiekt, z własnym wyposażeniem technicznym. W budynku będzie także kuchnia, która zaopatrywać będzie w posiłki zarówno żłobek, jak i nowe oraz istniejące przedszkole gminne. Dla obsługi kuchni zaprojektowano windy spożywcze.

Na budowę żłobka i przedszkola gmina otrzymała ponad 2,2 mln zł dofinansowania z rządowego programu Maluch+. Wybudowanie budynku, w którym mieścić się będzie żłobek i przedszkole kosztuje 10,5 mln zł.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

625 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39