O Piłsudskim w internecie. Projekt dostępny też na smartfonie

2017.12.05 15:36
Muzeum Wojska w Białymstoku uruchomiło w internecie projekt "Piłsudski chronologicznie. Czy wiecie, co Marszałek robił w Waszym wieku?". Teraz wszyscy zainteresowani mogą poznać wiele szczegółów z kariery i życia prywatnego Marszałka.
O Piłsudskim w internecie. Projekt dostępny też na smartfonie
Fot: Muzeum Wojska w Białymstoku

Z wirtualnego projektu można korzystać nie tylko na komputerze, ale też na tablecie lub smartfonie. Dzięki przyjętej przez twórców formule każdy użytkownik może sprawdzić, co Marszałek robił, kiedy był w tym samym wieku, co sprawdzający. Prezentowane informacje są związane nie tylko z historią i polityką, ale też z życiem prywatnym. Ze strony można dowiedzieć się np. czy Piłsudski wagarował i palił papierosy, kiedy zgolił ostatecznie brodę, z kim spędzał urlop na Maderze. Projekt dostępny jest na stronie www.mwb.com.pl/pilsudskichronologicznie.

- 2017 to Rok Józefa Piłsudskiego w Białymstoku, ponadto dziś obchodzimy 150 rocznicę jego urodzin. To dobra okazja do inauguracji projektu związanego z tą ważną postacią polskiej historii. Cieszę się, że Marszałka możemy tym razem poznać nie tylko od strony oficjalnej, ale też prywatnie - mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Autorami projektu są Marcin Koziński i Beata Wiśniewska-Lewoc z Muzeum Wojska w Białymstoku. Podczas dzisiejszej inauguracji wyświetlono spot promujący projekt.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

867 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39