Oblał brata łatwopalną substancją i podpalił

2023.02.20 14:10
Policjanci zatrzymali 27-latka podejrzewanego o podpalenie swojego brata. Funkcjonariusze pomogli wydostać się również kobiecie, która przebywała w domu, gdzie wybuchł pożar.
Oblał brata łatwopalną substancją i podpalił
Fot: KPP Augustów

W sobotę (18.02) późnym wieczorem, dyżurny augustowskiej jednostki otrzymał informację, że 27-letni mężczyzna podpalił swojego brata, oblewając go wcześniej łatwopalną substancją. Do tragicznych wydarzeń miało dojść w domu na obrzeżach Augustowa.

- Policjanci na miejscu z płonącego mieszkania usłyszeli przeraźliwe wołanie o pomoc. Zauważyli kobietę, która nie była w stanie wyjść z zadymionego pomieszczenia. Po wejściu na dach samochodu, który zaparkowany był blisko budynku, funkcjonariusze wyważyli okno i wydostali kobietę. Przy posesji przebywał również pokrzywdzony mężczyzna, który zdążył ugasić swoje płonące ubranie - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

Mundurowi ustalili, że mężczyzna został oblany łatwopalną substancją przez swojego brata, a następnie podpalony. Policjanci po przekazaniu ratownikom pokrzywdzonych, rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

- 27-latek został zatrzymany przez policjantów po pościgu, niespełna kilometr od miejsca, gdzie zamieszkiwał. Wstępne badanie narkotesterem wykazało narkotyki w jego organizmie. Mężczyźnie do dalszych badań została pobrana krew, a on sam trafił do policyjnego aresztu - dodali augustowscy mundurowi.

Mieszkaniec Augustowa najprawdopodobniej usłyszy zarzuty.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1422 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39