Od 1 czerwca do szpitala MSWiA będą trafiać nie tylko pacjenci z COVID-19

2020.05.27 13:09
Szpital MSWiA, który miał status szpitala jednoimiennego od 1 czerwca będzie przyjmował wszystkich pacjentów. W środę (27.05) wojewoda podlaski podpisał decyzję i przekazał ją dyrektorce szpitala.
Od 1 czerwca do szpitala MSWiA będą trafiać nie tylko pacjenci z COVID-19
Fot: Dorota Mariańska
Szpital MSWiA nie będzie już jednoimienny

W środę (27.05) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, po ocenieniu stanu epidemicznego oraz ilości wymagających hospitalizacji pacjentów z podejrzeniem lub rozpoznaniem COVID-19, podpisał decyzję, która z dniem 1 czerwca uwalnia szpital MSWiA od statusu szpitala jednoimiennego.

- Biorąc pod uwagę okoliczności dziś wydaję decyzję odnośnie szpitala MSWiA. Ta decyzja będzie miała swoją skuteczność od 1 czerwca tego roku – powiedział Bohdan Paszkowski.

Decyzja wojewody zawiera dwa zasadnicze elementy. Pierwszym jest podjęcie swojej działalności w zakresie tych usług, które ma zakontraktowane z NFZ (jest ich 36). Drugim elementem są kwestie hospitalizacji i poradnictwa ambulatoryjnego.

Wojewoda zapowiedział, że w proces szpital będzie wchodzić łagodnie. Zapewnił również, że będzie w pełni przygotowany do świadczenia usług hospitalizacyjnych.

Bohdan Paszkowski już przekazał decyzję dyrektor szpitala Alicji Skindzielewskiej, która podziękowała za takie rozwiązanie. Stwierdziła, że ostatnie dwa miesiące nie były łatwe.

- Nastąpi proces zamgławiania i pełnej dezynfekcji szpitala, tak by móc realizować zabiegi w trybie planowym. Zachowany jest odpowiedni reżim – zapewniła dyrektor MSWiA.

Na ten moment w szpitalu jest kilku pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem. Natomiast potwierdzonych przypadków jest cztery. Ich leczenie będzie kontynuowane.
Szpital dysponuje bazą 159 łóżek.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1391 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39