Od początku roku 4,8 tys. migrantów próbowało przedostać się do Polski z Białorusi

2022.05.09 10:02
W miniony weekend 127 cudzoziemców próbowało nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Odnotowano też kilka siłowych prób.
Od początku roku 4,8 tys. migrantów próbowało przedostać się do Polski z Białorusi
Fot: SG

W piątek (6.05) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 76 cudzoziemców.

Były 3 siłowe próby nielegalnego przekroczenia granicy. Dwie na terenie chronionym przez Placówkę SG w Białowieży i jedna w Placówce SG w Dubiczach Cerkiewnych.

- Służby białoruskie rzucały kamieniami. Przy cudzoziemcach ujawniono rękawiczki i trytytki do podpięcia concertiny - informuje Straż Graniczna.

W sobotę (7.05) na granicy było już nieco spokojniej. Odnotowano 27 osób, które chciały nielegalnie przedostać się do Polski. Byli to obywatele m.in. Mali i Kuby.

- Na odcinku chronionym przez Placówkę SG w Czeremsze doszło do próby siłowego przekroczenia granicy. Służby białoruskie przywiozły samochodami służbowymi grupę około 20 cudzoziemców. Osoby i służby białoruskie rzucały kamieniami w patrole polskie - przekazują pogranicznicy.

Z kolei w niedzielę (8.05) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 24 cudzoziemców, m.in. obywateli Tunezji, Algierii i Somalii. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach chronionych przez placówki Straży Granicznej w: Czeremsze, Białowieży, Narwce i Kuźnicy.

W maju odnotowano już 380 prób nielegalnego przedostania się do Polski, a od początku roku - 4799.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1766 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39