Od pomysłu do realizacji, czyli jak tworzyć książki

2012.01.15 00:00
Jak samodzielnie stworzyć książkę, począwszy od projektu, wyboru papieru, druk i dystrybucję dowiedzą się uczestnicy spotkania z Honzą Zamojskim. "Jak to jest zrobione vol. 5" odbędzie się w poniedziałek, 16 stycznia w Galerii Arsenał.
Od pomysłu do realizacji, czyli jak tworzyć książki
Fot: Galeria Arsenał

Honza Zamojski (rocznik 1981) mieszka i pracuje w Poznaniu. Jest absolwentem poznańskiej ASP, w 2008 otrzymał dyplom z wyróżnieniem pracowni Typografii i Znaku. Jego praca dyplomowa - książka We Came From Beyond/We Go Far Beyond - prezentowana była wśród najlepszych dyplomów projektowych na wystawie organizowanej przez kwartalnik 2+3D. Jest członkiem grupy dizajnerskiej Medicine oraz Stowarzyszenia Starter. Artysta był kuratorem wystaw w Galerii Starter (m.in solowe wystawy Iwo Rutkiewicza, Roberta Maciejuka), której stworzył identyfikację wizualną. W 2008 roku otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz publikacji wydawnictwa Morava, które prowadzi Honza. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Wydarzenie jest przygotowane we współpracy z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku w ramach cyklu "Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?"

MAG

1173 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39