Odbył się 20. Świąteczny Nocny Maraton Pływacki. Mamy nowe rekordy

2021.12.13 11:52
Za nami jubileuszowa edycja Świątecznego Nocnego Maratonu Pływackiego. Do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, które łącznie pokonały dystans niemal 330 km.
Fot: BOSiR

Noc z 11 na 12 grudnia należała do uczestników Świątecznego Maratonu Pływackiego. Na Pływalni Sportowej podczas 20. odsłony zabawy działo się naprawdę wiele. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godz. 22.00, a sygnał do startu dał Jacek Gregorczuk - inicjator całego wydarzenia.

Rywalizacja polegała na przepłynięciu przez drużynę (składającą się z 4-8 osób) jak najdłuższego dystansu w ciągu 8 godzin. Najlepszy wynik wykręcili reprezentanci zespołu iSwim Juvenia Minionki Hubsona, którzy wyszli na prowadzenie już po pierwszej godzinie zmagań w wodzie i pozycję lidera utrzymywali przez cały czas trwania imprezy. Pewnie zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej, pokonując wspólnie w wodzie 31 km i 850 m. Kolejne miejsce przypadło ekipie Misja Pływanie (30 km i 750 m), natomiast na najniższym stopniu podium znaleźli się przedstawiciele teamu 3T Białystok (30 km i 100 m).

Doskonale wypadły też wyniki indywidualne. Wśród mężczyzn wygrał Adam Lewko z zespołu Szymbor Swim Team Amateur. Tytuł Najlepszego Zawodnika Świątecznego Nocnego Maratonu Pływackiego 2021 zdobył on, przepływając dystans 25 km i 450 m. Tym samym pobity został rekord Huberta Milewskiego z 2019 r.

Z kolei puchar dla Najlepszej Zawodniczki Świątecznego Nocnego Maratonu Pływackiego 2021 powędrował do Aleksandry Sac z Uniwersytetu w Białymstoku, która przepłynęła dokładnie 15 km, co również jest nowym rekordem. Poprzedni najlepszy wynik wśród kobiet od 2016 r. należał do Magdaleny Kundzicz.

W sumie 86 zawodników startujących w 12 ekipach przmierzyło łącznie 329 km i 350 m, czyli taką trasę jak np. z Białegostoku do Łodzi.