Odlotowe podsumowanie projektu Leonardo da Vinci

2012.06.29 00:00
W czwartek, 28 czerwca w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Andersa w Białymstoku zakończył się dwuletni międzynarodowy projekt "Nowe i alternatywne przedsięwzięcia turystyczne" w ramach programu Leonardo da Vinci.
Odlotowe podsumowanie projektu Leonardo da Vinci
Fot: materiały szkoły

Projekt był wspólnym dziełem ZST w Białymstoku, Anatolian Balloons z Kapadocji w Turcji, szkoły "D-r Ivan Panov" z Berkovitsy w Bułgarii oraz szkoła 1st Epaggelmatiko Lykeio Dramas w Dramie w Grecji i Willy Aerts z Nieuwe Media School z Mol w Belgii.

Jego celem było stworzenie wskaźników oraz opracowanie nowych pomysłów stymulujących i ułatwiających tworzenie innowacyjnych przedsiębiorstw w sektorze związanym z rekreacją i turystyką. W związku z tym na podsumowanie dwuletniej pracy odbyło się teoretyczne szkolenie z obsługi balonu wolnego na ogrzane powietrze. W szkoleniu wzięli udział uczniowie zaangażowani w projekt. Odpowiedzi na wszelkie pytania udzielał Bernard Benkowski, pilot z Benkowski Balloons Team.

Co więcej, grupa polska skupiła się na baloniarstwie i skokach ze spadochronu. Podsumowaniem jest krótkometrażowy film z udziałem uczniów ZST zaangażowanych w projekt oraz biznesplany dotyczące zagospodarowania terenu wokół aeroklubu w Białymstoku.

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1124 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39