Odmieniony Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy ma już 5 lat

2019.12.13 10:59
Czas mija bardzo szybko. Wydaje się, że modernizacja Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy miała miejsce nie tak dawno, a tymczasem od tego wydarzenia upłynęło już 5 lat.
Odmieniony Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy ma już 5 lat
Fot: BOSiR

Przebudowa dała nowe możliwości

Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, w nowej rzeczywistości zaczął funkcjonować w połowie grudnia 2014 r. Niewielka plaża, która jeszcze kilka lat temu działała wyłącznie w okresach wakacyjnych, zamieniła się wtedy w całoroczny nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy. Trwająca ponad rok gruntowna przebudowa całkowicie odmieniła wizerunek i funkcje tego miejsca. Od połowy dekady Dojlidy to przestrzeń do aktywnego wypoczynku na łonie natury niezależnie od pogody i pory roku.

W trakcie 5 letnich sezonów (czerwiec-sierpień) z wypoczynku na terenie OSW Dojlidy skorzystało już ponad 450 tys. osób. Rekordową liczbę wejść w ciągu jednego dnia zanotowano 5 lipca 2015 r., kiedy to na placu ośrodka pojawiło się aż 5 647 klientów. I to właśnie pierwszy po modernizacji sezon wakacyjny cały czas pozostaje rekordowy pod względem frekwencji. W wakacje 2015 r. na Dojlidach wypoczywało ok. 114 tys. osób. Kolejnym bardzo dobrym sezonem był ten zakończony kilkanaście tygodni temu, kiedy to władze obiektu odnotowały prawie 96,5 tys. wejść. W 2018 r. we wspomnianym miejscu relaksowało się 87 tys. plażowiczów, natomiast w 2017 i 2016 r. ośrodek na Dojlidach przyjął odpowiednio ok. 77 tys. i 75,5 tys. osób.

Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy od 2015 r. jest też jednym z głównych miejsc w stolicy Podlasia, gdzie rozgrywane są różnego rodzaju zawody o randze ogólnopolskiej. Latem odbywają się tam mecze w ramach cyklu Plaża Open czy finały triathlonowych zmagań Elemental Tri Series. Opisywany kompleks systematycznie gości też turnieje plażowej piłki nożnej i siatkówki w ramach Letniej Grand Prix, ogólnopolskie zawody kajakowe o nazwie Memoriał im. Ireneusza Skowrońskiego czy też festyny "Bezpieczne Wakacje". OSW Dojlidy bywa ponadto gospodarzem biegów przełajowych dla dzieci Hero Run Kids, Międzynarodowych Rowerowych Maratonów Kresowych, miejskiej potańcówki oraz lokalnych regat żeglarskich, kajakowych i zawodów wędkarskich.

Na narty już nie tylko w góry

Także zimą ośrodek zarządzany przez BOSiR jest celem wielu podróży, gdyż w tym okresie możliwe jest tam biegania na nartach na sztucznie przygotowanej trasie. Jeśli ktoś nie posiada swojego sprzętu, może skorzystać z miejscowej wypożyczalni.

OSW Dojlidy wyposażony jest w zestawy do zaśnieżania oraz przygotowania tras narciarskich, zatem, gdy zimą brakuje śniegu, jest on produkowany. W ciągu 5 lat z wypożyczalni nart biegowych skorzystało już 14 627 osób. Rekord w narciarni padł 12 lutego 2017 r. Wówczas ze sprzętu sportowego i trasy biegowej korzyści czerpało 448 fanów zimowych szaleństw.

Warto też wspomnieć, że obiekt posiada ścieżki spacerowe, place zabaw czy miejsca na ognisko oraz grilla. Ponadto w wypożyczalni sprzętu dostępne są kijki do nordic walking oraz rowery górskie i szosowe dla dzieci i dorosłych.

Krótko mówiąc, Białystok - dzięki nowej odsłonie Ośrodka Sportów Wodnych Dojlidy, który świętuje swoje 5-lecie - ma się czym chwalić.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1285 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39