Odważne i niebanalne kino. Przez tydzień w Forum [WIDEO]

2016.01.07 00:00
Od 8 stycznia w kinie Forum można oglądać najciekawsze filmy 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Przegląd po raz kolejny zagości w 35 polskich miastach, w tym także w Białymstoku.
Odważne i niebanalne kino. Przez tydzień w Forum [WIDEO]
Fot: materiały dystrybutora
W ramach przeglądu zostanie pokazana trylogia "Tysiąc i jedna noc"

Podczas tegorocznego przeglądu zobaczyć będzie można filmy, które zdobyły najważniejsze nagrody 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, w tym laureata Grand Prix - "Lucyfera" Gusta Van den Berghe, opowieść o upadłym aniele budzącym pogrążonych w duchowym letargu mieszkańców pewnej meksykańskiej wioski. Film nakręcony przy użyciu zbliżonego do "rybiego oka" tondoskopu dosłownie odkrywa nowe horyzonty kina!Z kolei "Epokowy projekt" Carlosa M. Quinteli zdobył wyróżnienie jury - to na poły fabularny, na poły dokumentalny portret mieszkańców postindustrialnej kubańskiej prowincji, którym do przetrwania zdaje się wystarczać absurdalny humor i tęsknota za minioną świetnością komunistycznego raju. Kolejną propozycją jest trylogia Miguela Gomeza "Tysiąc i jedna noc", 6-godzinna epopeja wpisująca współczesną targaną kryzysem Portugalię w baśniowy schemat opowieści Szeherezady - melancholijna i dowcipna zarazem. W programie znalazł się także film "Widzę, widzę" Severina Fiali i Veroniki Franz - brawurowe połączenie surrealistycznego horroru z thrillerem psychologicznym, które za najlepszy film festiwalu uznała nowohoryzontowa publiczność. W programie jest też najnowsze dzieło Abla Ferrary. Jego "Pasolini" to hołd dla mistrza włoskiego kina, będący rekonstrukcją ostatnich godzin jego życia.

Przegląd rozpocznie spotkanie ze specjalnym gościem. Joanna Łapińska, od kilku edycji dyrektor artystyczna festiwalu Nowe Horyzonty, opowie widzom o koncepcji T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée i o tegorocznym programie.

Przegląd w kinie Forum potrwa w dniach 8-14 stycznia.

Program: T-Mobile Nowe Horyzonty Tournée 2016

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1596 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39