Odzyskali terenową toyotę za 120 tys. zł. Została skradziona w Wielkiej Brytanii

2020.03.13 15:50
Mundurowi odzyskali auto warte 120 tys. zł. W tej sprawie zatrzymali 37-latka podejrzanego o paserstwo. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Odzyskali terenową toyotę za 120 tys. zł. Została skradziona w Wielkiej Brytanii
Fot: KMP Suwałki

Suwalscy kryminalni ustalili, że na jednej z posesji w mieście może znajdować się samochód, który wcześniej został skradziony na terenie Wielkiej Brytanii. Wkroczyli tam policjanci razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Odzyskane auto trafiło na policyjny parking. Szacunkowa wartość pojazdu to 120 tys. zł.

- W związku z odzyskaniem kradzionego pojazdu, funkcjonariusze zgromadzili materiał dowodowy, m.in. z zakresu techniki kryminalistycznej, który następnie zostanie wykorzystany w prowadzonym postępowaniu. Do sprawy został zatrzymany 37-letni suwalczanin - informuje Komenda Miejska Policji w Suwałkach.

Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. To już drugi odzyskany pojazd w tym roku przez suwalskich mundurowych.

- Przed zakupem samochodu używanego, większość z nas sprawdza jego stan techniczny. Jednak niewiele osób pamięta, że potrzebujemy również wiedzy, czy samochód pochodzi z legalnego źródła - przypominają policjanci.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

980 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39