Oficjalnie. Sheridan piłkarzem Jagiellonii!

2017.02.28 14:16
Cillian Sheridan przeszedł z Omonii Nikozja do Jagiellonii Białystok. Irlandczyk związał się z podlaskim klubem 2,5-letnim kontraktem.
Oficjalnie. Sheridan piłkarzem Jagiellonii!
Fot: jagiellonia.pl

Ostatniego dnia okna transferowego w Polsce Jagiellonia pozyskała trzeciego tej zimy piłkarza. Nowym nabytkiem Żółto-Czerwonych został Cillian Sheridan z Omonii Nikozja, o którego białostocki zespół starał się już od wielu tygodni. Rozmowy z Cypryjczykami były jednak na tyle trudne, że wydawało się, iż Irlandczyka w tym sezonie nie uda się ściągnąć. Włodarze z Nikozji raz po raz odrzucali oferty z Podlasia, nie zwracając uwagi na to, że w czerwcu swojego piłkarza stracą za darmo, gdyż kończy mu się kontrakt z obecnym klubem.

W poniedziałek (27.02) Omonia zmieniła jednak decyzję i zaakceptowała ostatnią ofertę Jagiellonii. Piłkarz natychmiast udał się w podróż do Polski, a we wtorek (28.02) rano zameldował się już w stolicy Podlasia, po czym przeszedł badania medyczne, a następnie podpisał kontrakt z wiceliderem Lotto Ekstraklasy do czerwca 2019 r.

Cillian Sheridan to rosły napastnik (mierzy 196 cm wzrostu), który od dłuższego czasu był na szczycie listy transferowej białostockiego klubu. W Jadze brakowało do tej pory klasycznej 9-tki, przez co na szpicy ataku występować musiał Fedor Cernych, który wprawdzie dobrze wywiązywał się ze swojego zadania, ale Michał Probierz wolałby widzieć Litwina na jednym ze skrzydeł.

28-letni Irlandczyk w trwającym sezonie w barwach Omonii zdobył 9 goli w 27 meczach, do których dołożył także 7 asyst. Wcześniej reprezentował barwy takich zespołów jak: APEOL Nikozja (Cypr), Kilmarnock FC (Szkocja), CSKA Sofia (Bułgaria), Celtic Glasgow (Szkocja) czy Motherwell (Szkocja). W całej swojej karierze strzelił 70 bramek w 265 spotkaniach. Dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Cypru, a także puchar kraju zwanego Wyspą Afrodyty. Ma na swoim koncie również Puchar Bułgarii zdobyty podczas gry w CSKA Sofia.

Nowy nabytek Żółto-Czerwonych w stolicy Podlasia będzie występował z numerem 18.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1027 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39