Ogłoszono otwarty konkurs ofert. Do rozdysponowania jest niemal 10 mln zł

2023.01.06 11:15
Zarząd województwa podlaskiego podczas czwartkowego (5.01) posiedzenia podjął decyzję o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert. Na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej powędruje blisko 10 mln zł.
Ogłoszono otwarty konkurs ofert. Do rozdysponowania jest niemal 10 mln zł
Fot: pixabay

Można otrzymać pieniądze na organizację zawodów, szkolenia oraz działania promujące sport. Wnioski przyjmowane będą za pośrednictwem platformy witkac.pl w dniach 9-31 stycznia.

- Od lat mocno stawiamy na sport, na rozwój dzieci i młodzieży poprzez kulturę fizyczną. To nie tylko atrakcyjna rozrywka, ale też dbałość o zdrowie, doskonała nauka funkcjonowania w grupie - mówi Artur Kosicki, marszałek województwa.

Z puli 9,5 mln zł prawie 7 mln zł ma zostać przeznaczone na dofinansowanie organizacji zawodów i szkoleń sportowych we wszystkich klasach rozgrywkowych siatkówki i piłki nożnej. To zadanie dotyczy realizacji takich przedsięwzięć jak: organizacja szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa sportowego w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej oraz piłce siatkowej w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego (3 mln zł), organizacja szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa sportowego w najwyższej klasie rozgrywkowej w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego (445 tys. zł), organizacja szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa sportowego w seniorskich grach zespołowych klubów sportowych z województwa podlaskiego (3,345 mln zł).

Na organizację szkoleń i zawodów w środowisku akademickim, na obszarach wiejskich czy dla osób z niepełnosprawnościami zarezerwowano z kolei prawie 2,3 mln zł, a na realizację ogólnopolskiego programu upowszechniającego lekką atletykę jest przeznaczonych 130 tys. zł. Dokładnie taką samą kwotę (130 tys. zł) zarząd województwa przekaże na dofinansowanie programu powszechnej nauki pływania dla uczniów klas I-III, natomiast 250 tys. zł jest do rozdysponowania na nagrodzenie klubów z najlepszymi osiągnięciami sportowymi w ubiegłym roku.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1485 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39