Ogolił psa, napisał na jego skórze wulgaryzmy i przywiązał do słupa

2023.05.15 14:30
Wojciech N. ogolił sierść psa, po czym napisał na jego skórze: "I fuck Putin as a dog". Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami.
Ogolił psa, napisał na jego skórze wulgaryzmy i przywiązał do słupa
Fot: Pixabay / Zdj. ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie nadzoruje dochodzenie przeciwko Wojciechowi N., który został podejrzany o to, że 8 maja w Zambrowie znęcał się psem rasy mieszanej. Miał on wygolić sierść grzbietową swojego psa, a potem na ciele zwierzęcia naniósł czerwonym środkiem kryjącym napis "I fuck Putin as a dog" (w tłumaczeniu: "Pieprzę Putina jak psa").

Do demonstracji z psem doszło przed sklepem sieci Lidl, gdzie podejrzany przywiązał psa do słupa z tablicą ogłoszeń.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Wojciech N. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Podał, iż ostrzygł psa do skóry, albowiem nie podoba mu się polityka Putina wobec Rosji - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Łomży.

Wobec podejrzanego Wojciecha N. zastosowano środki o charakterze wolnościowym: dozór policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 1 tys. zł.

Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 3 lat pozbawienia wolności. W razie skazania za to przestępstwo, sąd orzeka nawiązkę w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł na wskazany cel związany z ochroną zwierząt. Ponadto umarzając warunkowo postępowanie karne, sąd może orzec zakaz posiadania zwierząt do lat 2.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1620 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39