Ogólnopolski Dzień Otwarty nie tylko dla Dziewczyn w kampusie UwB

2022.04.06 12:48
W czwartek (7.04) w ramach ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny do ścisłych" białostoccy uczniowie będą mieli okazję zwiedzić nowoczesny kampus UwB.
Ogólnopolski Dzień Otwarty nie tylko dla Dziewczyn w kampusie UwB
Fot: UwB

Uniwersytet w Białymstoku uczestniczy już po raz drugi w ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny do ścisłych". W tym roku do udziału w wydarzeniu zaproszono uczniów I i VI LO w Białymstoku. Młodzi ludzie będą mieli okazję poznać nowoczesny kampus UwB, zwiedzić (przedterminowo) uniwersyteckie planetarium, a także "odkodować marzenia" i spotkać się z przewodniczącą Parlamentu Studenckiego UwB, która kilka miesięcy temu reprezentowała nasz region i uczelnię na światowej Wystawie EXPO w Dubaju. 

- W czwartek, 7 kwietnia, na prawie 20 uczelniach w Polsce wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy przekonywać będziemy, że warto studiować kierunki ścisłe. Akcja "Dziewczyny do ścisłych" to młodsza siostra projektu "Dziewczyny na Politechniki". Odbywa się po raz 13. W tym roku w sposób szczególny pokażemy Wydział Chemii i Instytut Informatyki UwB. Wspólnie ze studentkami i wykładowczyniami z tych jednostek udowodnimy, że świat potrzebuje marzycieli, że marzenia mają różne ścieżki, że trzeba spełniać marzenia – a takie możliwości daje studiowanie na Uniwersytecie w Białymstoku - mówi Dorota Sawicka, koordynatorka akcji na największej podlaskiej uczelni.

W ogólnopolskiej akcji "Dziewczyny do ścisłych" w tym roku udział weźmie aż 21 uczelni wyższych z całego kraju. Inicjatywa ma promować naukę przedmiotów ścisłych także przez kobiety, które wciąż są mniejszością na takich kierunkach. Organizatorzy wydarzenia zauważyli, że ostatnie lata pokazują, że już widać efekty tego typu akcji - coraz więcej uczennic decyduje się bowiem studiować te kierunki.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1267 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39