Okradali posesje pod nieobecność właścicieli

2023.06.21 16:05
Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże na łączną kwotę blisko 30 tys. zł. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, elementy wyposażenia posesji oraz pieniądze.
Okradali posesje pod nieobecność właścicieli
Fot: KPP Bielsk Podlaski

W kwietniu i maju bieżącego roku doszło do szeregu kradzieży na terenie dwóch miejscowości w gminie Bielsk Podlaski. Sprawcy działali w sposób perfidny, wykorzystując nieobecność właścicieli na posesjach i niezabezpieczone budynki. Wykorzystując tę okazję, kradli różnorodne przedmioty, w tym elektronarzędzia, kamery monitoringu, elementy rusztowania, grill gazowy z butlą oraz ekspresy do kawy.

Największą stratą była kradzież z budynku firmy rolniczej blisko 19 tys. zł gotówki. Łączna wartość skradzionych przedmiotów oszacowana została na blisko 30 tys. zł, co wywołało znaczące straty dla poszkodowanych mieszkańców i przedsiębiorstw.

Po intensywnym śledztwie przeprowadzonym przez lokalną policję, wytypowano podejrzanych o te przestępstwa. Okazało się, że odpowiedzialnymi za serię kradzieży są dwaj mężczyźni: 29-latek z powiatu białostockiego oraz 37-latek z powiatu hajnowskiego. W połowie czerwca zostali oni zatrzymani przez funkcjonariuszy, którzy postawili im pięć zarzutów kradzieży.

Za popełnienie tych przestępstw grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1101 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39