Okręgowy Puchar Polski. Znamy niemal wszystkich ćwierćfinalistów

2020.10.01 13:28
W środę (30.09) odbyło się 6 piłkarskich spotkań w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Najwyższe zwycięstwo odniosły rezerwy Jagiellonii Białystok.

Środowe starcia 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski nie zaserwowały większych niespodzianek. Zwycięstwa odnosili głównie faworyci, choć nie wszystkie drużyny, które były wyżej notowane, miały we wspomnianej fazie rozgrywek łatwą przeprawę. ŁKS 1926 Łomża awansował bowiem dopiero po dogrywce. Pojedynek Orła Kolno z Łomżyńskim Klubem Sportowym w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 5:5. W dodatkowych minutach trafienie na wagę ćwierćfinału zaliczył po stronie ŁKS-u Michał Tarnowski.

Podobny przebieg miało też starcie KS-u Grabówka z Wissą Szczuczyn. Bój wicelidera klasy okręgowej z wiceliderem IV ligi nie zapewnił wprawdzie tylu bramek, ale także dobiegł końca dopiero po dogrywce. Celny strzał w 111. minucie oddał Mariusz Łapiński, dzięki czemu to IV-ligowiec awansował do następnej fazy rozgrywek.

Najwyższe zwycięstwo w środowe popołudnie zanotowali z kolei piłkarze Jagiellonii II Białystok. Drugi garnitur Dumy Podlasia gładko ograł na wyjeździe 5:1 Warmię Grajewo. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Maciej Bortniczuk. Dublet zaliczył też Mikołaj Wasilewski, zaś autorem honorowego trafienia dla gospodarzy był Dawid Kondratowicz.

W pozostałych pojedynkach awans wywalczyły takie drużyny, jak: Puszcza Hajnówka, Olimpia Zambrów i KS Śniadowo.

Mecze między Browarem Północnym Suwałki i Dębem Dąbrowa Białostocka oraz KS-em Michałowo i Ruchem Wysokie Mazowieckie zostały przełożone.

Wszystkie wyniki 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim:

Tur Bielsk Podlaski - Olimpia Zambrów 1:4 (1:1)
Bramki: Andrzej Lewczuk 4 - Shun Shibata 26, Michał Steć 47, 60, Kacper Głowicki 75

Orzeł Kolno - ŁKS 1926 Łomża 5:6 pd. (5:5, 2:1)
Bramki: Robert Brzeziński 1, 47, 59, Paweł Kaczmarczyk 19, Kamil Dobrowolski 35 sam. - Piotr Prusinowski 25 sam., Tomasz Brzozowski 53, Tomasz Dzierzgowski 69, 85, Michał Tarnowski 70, 105

KS Grabówka - Wissa Szczuczyn 1:2 pd. (1:1, 1:1)
Bramki: Damian Zubowski 12 - Michał Twardowski 20, Mariusz Łapiński 111

Warmia Grajewo - Jagiellonia II Białystok 1:5 (1:4)
Bramki: Dawid Kondratowicz 32 - Mikołaj Wasilewski 4, 62, Maciej Bortniczuk 10, 15, 37

KS Śniadowo - MKS Mielnik 4:2 (1:0)
Bramki: Adrian Mleczek 43, 55, 57, 60 - Mateusz Wielogórski 65, Paweł Godyń 90

Pomorzanka Sejny - Puszcza Hajnówka 1:3