Olimpia pokonała wicelidera. Zapunktowała też Jagiellonia II Białystok

2022.10.08 17:30
To była całkiem udana kolejka w wykonaniu podlaskich III-ligowców. W 11. serii zmagań Olimpia Zambrów okazała się lepsza od Mławianki Mława, a drugi garnitur Jagiellonii zremisował na swoim terenie z Lechią Tomaszów Mazowiecki.
Fot: Olimpia Zambrów

Rezerwy Dumy Podlasia zremisowały drugi mecz z rzędu. Przed tygodniem Żółto-Czerwoni podzielili się punktami z Pelikanem Łowicz (0:0), a w sobotę (8.10) białostocki zespół zdobył oczko w domowym starciu z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Jagiellończycy wyszli na prowadzenie już w 7. minucie, kiedy to do siatki trafił Mateusz Kowalski, ale później gospodarze nie wykorzystali kilku szans na dobicie rywali i w końcówce spotkania to się zemściło.

- Po pierwszej połowie nawet nie byłem w stanie sobie wyobrazić, że możemy ten mecz zremisować. Nie wykorzystaliśmy swoich szans z pierwszej części spotkania na zamknięcie tej rywalizacji. Powinniśmy podwyższyć prowadzenie. Przeciwnik mógł być zadowolony, że przegrywał tylko różnicą jednego gola i dzięki temu zwietrzył szansę na korzystny wynik. Na początku drugiej połowy znów przeważaliśmy, ale z czasem Lechia zaczęła dochodzić do głosu i przejęła inicjatywę. Wyrównała stan meczu i z perspektywy całych 90 minut ten wynik jest chyba zasłużony - powiedział po starciu Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii II Białystok.

W 11. kolejce więcej punktów zgarnęli za to zawodnicy Olimpii. Zambrowianie mierzyli się na swoim stadionie z Mławianką Mława i choć po 36 minutach rywalizacji to wicelider prowadził 2:0, to jednak ostatecznie po zwycięstwo sięgnął beniaminek z północno-wschodniej Polski. Wszystko dlatego, że pod koniec pierwszej połowy kontaktowe trafienie zaliczył Jakub Jakimiuk, a w 55. minucie do remisu doprowadził Nazar Malinowskij. Ostatni cios gracze Olimpii zadali już w samej końcówce zmagań. Wtedy to rzut karny skutecznie wykonał kapitan gospodarzy, czyli Kamil Zalewski, dzięki czemu zambrowianie pokonali wicelidera rozgrywek 3:2.

W następnej kolejce rezerwy Jagiellonii powalczą na wyjeździe z Sokołem Ostróda, natomiast Olimpia zagra w delegacji z drugim garniturem warszawskiej Legii. Mecze z udziałem podlaskich zespołów odbędą się w przyszłą sobotę (15.10).

Jagiellonia II Białystok - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (1:0)
Bramki: Mateusz Kowalski 7 - Kamil Cyran 84
Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Ozga, Czerech, Pankiewicz, Bernatowicz, Wiktoruk, Wojciechowski, Wrzesiński (80' Bayer), Kowalski (63' Wasilewski), Bortniczuk, Trubeha (63' Twarowski)

Olimpia Zambrów - Mławianka Mława 3:2 (1:2)
Bramki: Jakub Jakimiuk 38, Nazar Malinowskij 55, Kamil Zalewski 90k - Szymon Masiak 24, Michał Stryjewski 36
Olimpia Zambrów (skład wyjściowy): Jakub Kanclerz - Oleksandr Piatov, Bartosz Ciborowski, Kamil Zalewski, Jakub Jakimiuk, Patryk Malinowski, Adam Radecki, Rafał Kiczuk, Sebastian Pociecha, Marcel Bykowski, Nazar Malinowskij