Ona jest ikoną a on wynalazł broń jądrową. "Barbenheimer" w białostockich kinach

2023.07.19 17:22
W najbliższym czasie zarówno w sieci kin Helios oraz w Kinie Forum będzie można obejrzeć dwie zupełnie przeciwne historie. Na ekranach będą wyświetlane filmy "Barbie" i "Oppenheimer".
Ona jest ikoną a on wynalazł broń jądrową. "Barbenheimer" w białostockich kinach
Fot: Materiały prasowe
Kadry z filmów "Barbie" i "Oppenheimer"

"Barbenheimer" to internetowy fenomen, który rozpoczął się wraz z informacją o premierze filmów "Barbie" i "Oppenheimer", które miały się odbyć tego samego dnia. Kontrast tych dwóch zupełnie przeciwnych historii wywołał natychmiastową reakcję internautów.

Sytuacja w internecie dodatkowo się nasiliła, kiedy amerykański aktor Tom Cruise kupił bilety na oba seanse tego samego dnia, co udostępnił na swoich mediach społecznościowych. Sugestia, aby obejrzeć "Barbie" i "Oppenheimera" jako podwójny seans pojawiła się także ze strony aktorów obu tych filmów. Ponadto, amerykański magazyn Variety nazwał to zjawisko "filmowym wydarzeniem roku".

"Barbie" to film w reżyserii Grety Gerwig. W głównej roli występują Margot Robbie i Ryan Gosling. Fabuła filmu skupia się na historii tytułowej bohaterki, która zostaje wygnana z Barbielandu i trafia do rzeczywistego świata. Film odbył się przedpremierowo w środę (19.07) w kinach Helios w ramach Kina Kobiet.

"Oppenheimer" to natomiast film w reżyserii Christophera Nolana. W głównych rolach można zobaczyć takie nazwiska jak Cillian Murphy, Robert Downey Jr., czy też Florence Pugh. Jest to biograficzna ekranizacja książki "Oppenheimer. Triumf i tragedia ojca bomby atomowej" o historii Roberta Oppenheimera, twórcy bomby atomowej.

Premiera filmów "Barbie" i "Oppenheimer" odbędzie się w piątek (21.07) w kinach Helios. "Barbie" będzie można obejrzeć w Atrium Biała i Galerii Jurowieckiej, natomiast "Oppenheimera" warto zobaczyć w Galerii Alfa. Oprócz tego premierowe seanse tych filmów odbędą się także w Kinie Forum. Będzie można je obejrzeć jednego dnia, lub dawkując rozrywkę i wybierać się na nie w innym terminie.

Oprócz tego, warto wybrać się na przedpremierowe spektakle filmu "Mavka i strażnicy lasu" do kin Helios w Atrium Biała, Galerii Alfa, i Galerii Jurowieckiej. Przedstawia historię wróżki Mavki, która strzeże magicznego lasu i pewnego dnia poznaje w nim człowieka Łukasza. Dwójka staje się nierozłączna, gdy rodzą się między nimi uczucia. Sielankę burzy chciwa księżniczka, która wkracza do lasu w celu wykradnięcia magicznej mocy źródła życia. Mavka i Łukasz muszą temu zapobiec.

Wartym uwagi seansem będzie także "Wszyscy ludzie prezydenta" w ramach 100 lat Warner Bros w Kinie Forum. Fabuła filmu inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami, dotyczącymi afery Watergate, w wyniku której prezydent Richard Nixon odstąpił stanowisko prezydenckie.

Repertuary:
REPERTUAR Kina Helios w Centrum Alfa 21-27 lipca
REPERTUAR Kina Helios w Atrium Biała 21-27 lipca
REPERTUAR Kina Helios w Galerii Jurowiecka 21-27 lipca
REPERTUAR Kina Forum 21-27 lipca

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1148 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39