Białystok Online

Aktualności

Opatrunek na ratunek. Akcja pomocy szpitalom misyjnym

2011.04.21 00:00
Opatrunek na ratunek. Akcja pomocy szpitalom misyjnym
Fot: materiały organizatora

Gazy, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe - wszelkie materiały opatrunkowe są potrzebne w szpitalach i przychodniach misyjnych prowadzonych przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Na Wydziale Nauki o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku trwa zbiórka opatrunków.

Ideą akcji jest zbiórka wszystkiego, co nadaje się do opatrywania ran. Zebrane rzeczy zostaną wysyłane do misyjnych szpitali i przychodni, które pomagają na całym świecie ludziom tak biednym, że nie stać ich na opatrunek. Misjonarze piszą o tym, że płótno, którym wolontariusze z Polski obszywają paczki, jest prane i darte na bandaże. Co więcej, mnóstwo osieroconych dzieci mieszkających w szałasach, przymierających głodem, ma owrzodzenia i głębokie rany po ukąszeniach i po wypadkach. Z braku środków sanitarnych opatrują rany liśćmi, licząc na szczęście, że się jakoś "samo" zagoi! Jedynym ratunkiem dla ubogich są misyjne przychodnie i szpitale.
Niestety tak samo biedne jak ludzie, którzy przychodzą szukać w nich pomocy.

Potrzebne są bandaże - zarówno dziane i elastyczne, gazy, kompresy (jałowe i niejałowe), plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata. Wybrane rzeczy można przynosić do Dziekanatu Wydziału Nauk o Zdrowiu przy ul. ul. Kilińskiego 1 lub Zakładu Zintegrowanej Opieki Medycznej, ul. M. Curie - Skłodowskiej 7A, sala nr.12. Zbiórka potrwa do 15 maja.

MAG

MAG

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas