Opera i Filharmonia Podlaska nagrodzona! Zdobyła prestiżowe osiągnięcie

2024.02.19 15:23
W czwartek (15 lutego) odbyła się tegoroczna gala, na której nagrodzono firmy, samorządów i wybitne osobowości regionu. Opera i Filharmonia Podlaska została nagrodzona "Orłem" WPROST w kategorii "Kultura".
Opera i Filharmonia Podlaska nagrodzona! Zdobyła prestiżowe osiągnięcie
Fot: WPROST, Piotr Woźniakiewicz/ArsLumen

"Orły" Wprost to prestiżowe nagrody, które honorują wybitnych przedstawicieli biznesu i lokalne instytucje. Stanowią uznane wyróżnienie, nawiązując do wyróżnienia, które otrzymał Michał Maciej Lisiecki, wydawca magazynu "Wprost".

Nagrody te są przyznawane za wyjątkowe osiągnięcia w przedsiębiorczości, samorządności i promocji regionów, włączając w to ekspansję firm na poziom krajowy oraz wprowadzanie innowacji na rynek. Wśród laureatów znajdują się również wójtowie, prezydenci miast, marszałkowie województw oraz aktywni działacze, którzy efektywnie wykorzystują fundusze europejskie i pracują na rzecz rozwoju swoich regionów. "Orły" Wprost przyznano w Podlaskiem już po raz ósmy.

Opera i Filharmonia Podlaska z Orłem "Wprost"

Opera i Filharmonia Podlaska - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku im. Stanisława Moniuszki to największa instytucja artystyczna w północno-wschodniej Polsce oraz najnowocześniejsze centrum kulturalne w tej części Europy. Statuetkę odebrał zastępca dyrektora instytucji, Tomasz Stygański.

- Bardzo się cieszę, że mogę dziś przed państwem stać i odbierać tę nagrodę. Ona jest zasługą wszystkich tych, którzy przez lata budowali tę markę - powiedział.

Oprócz kategorii "Kultura", statuetki były również przyznawane w kategoriach: "Samorządowiec regionu", "Przedsiębiorstwo regionu", "Osobowość regionu", "Nauka", "Medycyna", "Działalność społeczna w regionie", "Wsparcie rozwoju społeczno-gospodarczego regionu", "Manager regionu", "Najbardziej innowacyjna firma regionu" i "Firma rodzinna regionu". Łącznie przyznano 13 statuetek.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

643 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39