Opera i Filharmonia Podlaska online. Transmisja bajki "Brzydki Kaczorek" w internecie

2020.03.18 07:51
Tym razem Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza do wspólnego obejrzenia bajki muzycznej "Brzydki Kaczorek" bez wychodzenia z domu. Transmisja odbędzie się na kanale Opery i Filharmonii Podlaskiej na YouTube już w najbliższy czwartek.
Opera i Filharmonia Podlaska online. Transmisja bajki "Brzydki Kaczorek" w internecie
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

W ostatnich dniach temat odosobnienia i często przymusowej kwarantanny nie znika z nagłówków artykułów. Zaczynamy dostrzegać również tych, o których często w pośpiechu dnia codziennego zapominamy. Samotność, wykluczenie - dotyka tak wielu z nas, również w "spokojnych" czasach. Właśnie w tym czasie Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na niezwykły spektakl.

"Brzydki Kaczorek", który dotyka problemu odmienności i związanej z nią samotności, ukazuje brak tolerancji zakorzeniony zarówno w języku, jak i w sposobie myślenia, ucząc, że "inny" nie znaczy gorszy.

Historia brzydkiego kaczątka jest nam dobrze znana. Z wysiedzianych przez kaczkę jaj wykluwa się kilka puszystych kuleczek i jedno szare, brzydkie szkaradziątko, całkiem inne od pozostałych. Odrzucony przez inne ptaki maluch zmaga się z samotnością i szuka swojego miejsca i przyjaźni. Prawda o jego inności wychodzi na jaw dopiero, kiedy z popielatego pisklaka wyrasta piękny śnieżnobiały łabędź.

"Brzydki Kaczorek" jest uwspółcześnioną opowieścią o normach rządzących życiem społecznym - tak najmłodszych, jak i dorosłych. Spektakl dotyka problemu odmienności i związanej z nią samotności, ukazuje brak tolerancji zakorzeniony zarówno w języku, jak i w sposobie myślenia, ucząc, że "inny" nie znaczy gorszy.

Bajka to także interaktywne widowisko uczące śpiewać, słuchać muzyki i dobrze się bawić. I choć rzecz dzieje się na Podlasiu - z powodzeniem może rozgrywać się w jakimkolwiek zakątku świata, bo skądkolwiek pochodzimy, jakimkolwiek językiem mówimy, zawsze okaże się, że są w nim słowa oznaczające: tolerancję, akceptację, szacunek dla inności, przyjaźń i miłość. Znaczenie tych słów pięknie opowie "Brzydki Kaczorek", tłumacząc że nieważne jest to jak wyglądamy, czy skąd pochodzimy, ale to, co każdy z nas ma w sercu.

Transmisja bajki rozpocznie się o godz. 10.00 TUTAJ.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1823 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39