Opera wydała kalendarz. Dostępny będzie w promocyjnej cenie

2018.01.08 11:03
Opera i Filharmonia Podlaska przygotowała wyjątkowy, kolekcjonerski kalendarz. Zdjęcia do niego wykonał wybitny fotograf - Tadeusz Rolke.
Opera wydała kalendarz. Dostępny będzie w promocyjnej cenie
Fot: Michał Heller/OiFP-ECS

Kalendarz Opery i Filharmonii Podlaskiej ma na celu stworzenie prestiżowego wydawnictwa, które będzie ilustrowane zdjęciami największych sław polskiej fotografii. Co roku do gmachu przy Odeskiej zapraszany będzie inny wybitny artysta, by sfotografował Operę ze swojego, autorskiego punktu widzenia. Kalendarze będą drukowane w niewielkich, limitowanych, numerowanych i sygnowanych przez autorów nakładach. Premierze każdego z nich towarzyszyć będzie wystawa zdjęć i spotkanie z fotografem.

Jako pierwszy zdjęcia do operowego kalendarza wykonał Tadeusz Rolke. Było to dla niego o tyle szczególne zadanie, że podjął się projektu, którego celem jest stworzenie "portretów" wszystkich teatrów operowych w kraju. Ma już za sobą zdjęcia w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Opera i Filharmonia Podlaska stała się drugą odsłoną tego cyklu.

Spotkanie z Tadeuszem Rolke, z pozującą do kalendarza aktorką Dorotą Białkowską oraz autorką stylizacji Jolantą Byliniak odbędzie się we wtorek (9.01) w sali kameralnej OiFP. Początek o godz. 18.00. Będzie to zarazem otwarcie wystawy w Operowej Galerii Fotografii. Na spotkaniu kalendarz będzie można kupić w promocyjnej cenie i zdobyć autograf artysty.

Szczegóły: Spotkanie z Tadeuszem Rolke w OiFP

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1459 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39