"Opiekunowie" doprowadzili do śmierci starszej kobiety. Zgon poprzedziła agonia

2016.10.19 07:57
Starsza kobieta w stanie agonii trafiła do szpitala. Zmarła następnego dnia. Sprawą zajmuje się prokuratura.
"Opiekunowie" doprowadzili do śmierci starszej kobiety. Zgon poprzedziła agonia
Fot: pixabay.com

Prokuratura Rejonowa w Zambrowie prowadzi śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez zaniedbanie.

2 września przewieziono do Szpitala Powiatowego w Zambrowie 89-letnią Janinę G. Była ona wyziębiona, wychudzona, miała głębokie odleżyny i znajdowała się w stanie agonii. Następnego dnia zmarła w szpitalu. Dyrekcja placówki zawiadomiła prokuraturę.

Dotychczas w śledztwie przesłuchano personel medyczny i innych świadków, zabezpieczono dokumentację oraz dokonano oględzin miejsca zamieszkania. Ponadto przeprowadzona została sekcja zwłok i do sprawy włączono biegłego z zakresu medycyny sądowej.

- Śledztwo jest prowadzone w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia w okresie od nieustalonego dnia do 1 września 2016 r. przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki – informuje nas Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży.

"Opiekunowie", którzy "zajmowali się" kobietą, nie podawali jej pokarmów, niewłaściwie ją pielęgnowali, nie powiadomili lekarzy o stanie, w jakim się znajdowała i zbyt późno zareagowali na zagrożenia, czym doprowadzili do nieumyślnego spowodowania zgonu. Ich tożsamość oraz relacje z Janiną G. ustala prokuratura. Ponadto kolejne działania będą podejmowane przez instytucję po uzyskaniu opinii biegłych.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1434 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39