Opłaca się studiować kierunki zamawiane. 1000 zł stypendium miesięcznie

2011.06.15 00:00
Studenci matematyki na Politechnice Białostockiej, a także automatyki i robotyki oraz informatyki na Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży mogą otrzymywać 1000 zł miesięcznego stypendium. Te kierunki jako jedyne w regionie otrzymały dofinansowanie w rządowym konkursie na kierunki zamawiane.
Opłaca się studiować kierunki zamawiane. 1000 zł stypendium miesięcznie
Fot: sxc.hu

Spośród 228 wniosków Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wybrało 39 projektów, które uzyska dofinansowanie na promocję tzw. kierunków zamawianych. Ich celem jest zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy.

Na wysokiej, szóstej pozycji znalazł się projekt pt. "Studiuj matematyczne metody informatyki na Politechnice Białostockiej". W jego ramach 20 najlepszych studentów przez cały okres studiów (6 semestrów) otrzymywać będzie stypendia w wysokości tysiąca złotych miesięcznie. Projekt zakłada, że stypendia te otrzymają zarówno osoby rozpoczynające studia na kierunku matematyka w roku akademickim 2011/12, jak i w roku 2012/13.

Drugą uczelnią w województwie podlaskim, która będzie uczestniczyć w rządowym programie jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jej projekt pt. "Zaprogramuj swoją przyszłość - kierunki zamawiane w Łomży" znalazł się na 36. miejscu. Oprócz wysokiego stypendium, studenci kierunków zamawianych mogą liczyć na kursy wyrównawcze z pierwszych lat z matematyki i fizyki, a także staże zawodowe.

MAG

1658 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39