Opluł czarnoskórego piłkarza Jagiellonii. Kamil S. nie chce iść do więzienia

2014.06.23 00:00
Do białostockiego sądu wpłynęło odwołanie Kamila S. 23-latek został skazany za oplucie i znieważenie czarnoskórego piłkarza białostockiej drużyny piłkarskiej, Ugo Ukaha.
Opluł czarnoskórego piłkarza Jagiellonii. Kamil S. nie chce iść do więzienia
Fot: M. Kardasz

Odwołanie wpłynęło do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Obrona Kamila S. chce uniewinnienia lub uchylenia wyroku i zwrotu sprawy do jej ponownego rozpoznania przez sąd pierwszej instancji. Adwokat uważa, że nie ma dowodów jakoby zachowanie Kamila S. miało charakter rasistowski.

Do incydentu doszło jesienią 2012 roku na stadionie w Szczecinie. Wtedy właśnie Jagiellonia Białystok rozegrała wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin. Po spotkaniu trener i piłkarze białostockiej drużyny podeszli do trybuny kibiców, aby podziękować za doping. Wówczas do czarnoskórego Ugo Ukaha podszedł 23-letni Kamil S. Mężczyzna miał wyzywać i opluć piłkarza. Dzięki monitoringowi na stadionie szybko ustalono sprawcę. Białostocki klub od razu potępił to zachowanie i ukarał sprawców zakazem stadionowym. Zerwano też współpracę z kibicowskim stowarzyszeniem "Dzieci Białegostoku".

Policja przez długi czas szukała Kamila S. Mundurowym udało się zatrzymać mężczyznę dopiero pod koniec lutego 2013 roku, kiedy to próbował wejść na uroczystą prezentację drużyny Jagiellonii do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Mężczyzna był już wcześniej karany za naruszenie nietykalności policjanta. Przed sądem nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, odmówił też składania wyjaśnień. 23-latkowi groziły nawet 3 lata więzienia, lecz prokurator żąda łagodniejszej kary. Oskarżyciel domaga się pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary. Sąd jednak był surowszy i wymierzył oskarżonemu karę 3 miesięcy bezwzględnego więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

950 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39