"Opowieść podręcznej" oraz nieznane fakty o Rosji

2021.02.08 13:08
Tematyka wykładów będzie bardzo szeroka. "Opowieść podręcznej" na ekranie i w komiksie, nazwiska i kultura oraz nieznane fakty o Rosji - to tylko niektóre z zagadnień wybranych przez naukowców do cyklu spotkań z młodzieżą. Zapisy na nie już trwają.
"Opowieść podręcznej" oraz nieznane fakty o Rosji
Fot: UwB

- W każdej odsłonie proponujemy wykłady z różnych filologii, dyscyplin i epok, tak żeby i entuzjaści literatury polskiej, i fani wideoblogów lub seriali, i ci, których pasjonują tajniki angielszczyzny, kultura codzienna we Francji albo historia nazwisk, znaleźli coś dla siebie - wyjaśnia dr hab. Monika Bednarczuk z Uniwersytetu w Białymstoku. - Szczerze mówiąc, mnie samej trudno byłoby wybrać jeden tytuł – z chęcią wysłuchałabym wszystkich wykładów, jakie obmyślili koledzy i koleżanki z Wydziału – dodaje dr hab. Monika Bednarczuk.

Podczas spotkań z młodzieżą, naukowiec będzie prowadziła pierwszy z przewidzianych w lutym wykładów pt. "Wychodzenie z cienia: piszące kobiety i literatura polska (wprowadzenie)". Całość cyklu spotkań składa się z pięciu zajęć online. Akcja ma popularyzować zagadnienia dotyczące różnych literatur i kultur narodowych (polskiej, francuskiej, rosyjskiej, kanadyjskiej, brytyjskiej) oraz językoznawstwa.

Wykłady zaprezentowane na "Tygodniu z Filologią UwB" są skierowane przede wszystkim do uczniów klas przedmaturalnych oraz maturalnych. Zdaniem badaczy, spotkania pomogą uczniom przygotować się do egzaminów maturalnych z języka polskiego, angielskiego, francuskiego i rosyjskiego.

Pierwszy z wykładów rozpocznie się już 22 lutego o godz. 10.05. Zapisy już trwają. Zgłoszenia są przyjmowane drogą mailową pod adresem: m.bednarczuk@uwb.edu.pl.

Anna Mikiciuk
24@bialystokonline.pl

1364 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39