Opracowano program rozwoju turystyki Podlasia na najbliższe 5 lat

2010.02.27 00:00
Zasoby przyrodnicze i kulturowe regionu - to obszary, którymi powinniśmy przyciągać turystów - wynika z ogłoszonego w lutym "Programu rozwoju turystyki i zagospodarowania turystycznego" Podlasia.
Opracowano program rozwoju turystyki Podlasia na najbliższe 5 lat
Fot: E. Sadowska
Zdaniem specjalistów niewykorzystany potencjał ma Jezioro Rajgrodzkie

Słupska spółka Business Mobility International na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego opracowała szczegółowy "Programu rozwoju turystyki". Wyeksponowano w nim istniejące w Podlaskiem predyspozycje do rozwoju turystyki aktywnej, poznawczej w tym kulturowej i religijnej, wypoczynkowej i rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Niestety konieczna jest do tego budowa brakujących u nas nowoczesnych obiektów infrastruktury, szlaków turystycznych, infrastruktury uzdrowiskowej w tym SPA & Weelnes. Nie wykorzystuje się też dostatecznie potencjału Doliny Rospudy, Pojezierza Sejneńskiego, Jeziora Rajgrodzkiego, Puszczy Kurpiowskiej, Doliny Pisy, Doliny Biebrzy, Doliny Narwi, Puszczy Knyszyńskiej, Zbiornika Siemianówka czy Doliny Bugu i Nurca. Według specjalistów, region powinien wyrabiać markę Zielone Płuca Polski, by nieodłącznie kojarzyła się z obszarem województwa podlaskiego.

Programowi, dotyczącemu lat 2010-2015, towarzyszy prognoza oddziaływania na środowisko wykonana przez białostocką firmę Ekoton. Określa ona skutki dla środowiska wynikające z realizacji Programu. Program i Prognozę opublikował Urząd Marszałkowski tutaj.

E.S.

951 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39