Orkiestra Filharmonii Podlaskiej w Wilnie

2005.10.24 00:00
Dnia 30 października Orkiestra Filharmonii Podlaskiej wystąpi na nadzwyczajnym koncercie w Wilnie.

W przeddzień święta Wszystkich Świętych w Kościele Św. Janów na wileńskiej starówce zabrzmi Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz VIII Symfonia h-moll "Niedokończona" Franciszka Schuberta. Orkiestrze pod dyrekcją Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego towarzyszyć będzie jeden z najlepszych chórów litewskich "Vilnius" z Wilna oraz soliści: Justyna Recsenyédi - sopran, Aneta Łukaszewicz - alt, Rafał Bartmiński - tenor, Zbigniew Dębko - bas.
Honorowy patronat nad koncertem objął Ambasador RP w Wilnie - Janusz Skolimowski zaś patronat medialny sprawują: "Radio znad Wilii" oraz dziennik polski na Litwie - "Kurier Wileński".
Koncert organizowany jest przez Operę i Filharmonię Podlaską w ramach projektu "W ojczyźnie serce me zostało" przy współpracy z Instytutem Polskim w Wilnie. Realizacja całego projektu możliwa będzie dzięki środkom finansowym Ministerstwa Kultury RP.
Po koncercie inaugurującym obchody Jubileuszu 25-lecia "Solidarności" w Parlamencie Europejskim w Brukseli jest to kolejny w ostatnich miesiącach wyjazd zagraniczny Orkiestry Filharmonii Podlaskiej. Następny planowany wyjazd zespołu (Grodno na Białorusi), odbędzie się już w listopadzie.


1560 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39