Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej z Fryderykiem!

2024.04.29 12:06
W niedzielę (28 kwietnia) w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbyła się Gala Muzyki Poważnej Fryderyk Festiwal 2024. Płyta Pawła Łukaszewskiego z udziałem Orkiestry i Chóru OiFP otrzymała nagrodę.
Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej z Fryderykiem!
Fot: Michał Heller (OiFP)

Album "Symphoniae Sacrae 1" Pawła Łukaszewskiego z udziałem Orkiestry i Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej zdobył Nagrodę Fryderyka 2024 w kategorii "Album Roku Muzyka Orkiestrowa". Stanowi to kolejny triumf dla artystów Orkiestry i Chóru OiFP, natomiast dla samego kompozytora to już dwunasta nagroda. Nagrania albumu, które zawierają I i II Symfonię, zostały zrealizowane przez wytwórnię DUX Recording Producers. W nagraniach wzięli udział soliści: Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Agnieszka Rehlis oraz Jarosław Bręk.

Prof. Paweł Łukaszewski to kompozytor, którego twórczość nawiązuje do strefy sacrum oraz wiary. Na zamówienie Opery i Filharmonii Podlaskiej stworzył najnowsze dzieło, czyli operę "Joasz", które skomponowane jest na 6 solistów, orkiestrę oraz chór mieszany, do libretta Pietra Metastasia. Prawykonanie tej opery w wersji koncertowej odbędzie się w sierpniu, podczas II Międzynarodowego Festiwalu Metastasio bez Granic, na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1659 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39