Orlen Liga Kobiet: AZS Metal-Fach Białystok spadł z ligi

2013.04.07 00:00
Siatkarki AZS-u Metal-Fach Białystok przegrały czwarty mecz barażowy z Legionovią Legionowo. Dziś (7.04) akademiczki uległy we własnej hali rywalkom 2:3 (16:25, 25:22, 25:23, 16:25, 10:15) i tym samym spadły z Orlen Ligi Kobiet.
Fot: Michał Kardasz

Zawodniczki z Legionowa wygrały rywalizację play-out 4:1 i będą się jeszcze bronić przed degradacją z którymś z pierwszoligowców. Białostoczanki po siedmiu latach żegnają się z Orlen Ligą Kobiet. Na razie nie wiadomo, co będzie dalej z klubem. AZS nękany problemami finansowymi i organizacyjnymi może zniknąć z siatkarskiej mapy Polski.

Pierwszy set dzisiejszego meczu przebiegał pod dyktando przyjezdnych, które zwyciężyły 25:16. Siatkarki AZS-u nie złożyły jednak broni i ambitnie walczyły, wygrywając drugiego i trzeciego seta. W czwartej odsłonie znów do głosu doszła Legionovia, która wygrała 25:16, a w tie breaku 15:10.

AZS Metal-Fach Białystok – Legionovia Legionowo 2:3 (16:25, 25:22, 25:23, 16:25, 10:15).

AZS: Polak, Łozowska, Kurnikowska, Tomsia, Chmiel, Esdelle, Bulbak (libero) oraz Kutikow.

Legionovia: Sołodkowicz, Skorupa, Gierak, Bąk, Jóźwicka, Łukaszewska, Saad (libero) oraz Siwka, Bawoł, Marinova i Michailenko.

Stan rywalizacji: 4:1 dla Legionovii Legionowo