Oryginalne rowery. Są stylizowane na wzornictwo ludowe Podlasia

2014.12.25 00:00
Jego pasja to rowery. Ale nie takie typowe, lecz własnoręcznie skonstruowane. Swoje prace Adam Zdanowicz pokaże na wystawie w sobotę (27 grudnia) w budynku Opery.
Oryginalne rowery. Są stylizowane na wzornictwo ludowe Podlasia
Fot: stypendiumveturo.blogspot.com
Jeden z rowerów zaprojektowanych przez Adama Zdanowicza

Wystawa podsumuje działalność Adama Zdanowicza w ramach stypendium "Młodzi twórcy" przyznanego przez Prezydenta Miasta Białegostoku na realizację przedsięwzięcia zatytułowanego "Veturo". W ramach projektu wykonał trzy rowery customowe stylizowane na wzornictwo ludowe Podlasia. Wystawie rowerów towarzyszyć będzie występ zespołu pieśni ludowej oraz pokaz mody folkowej. Wydarzenie o godz. 16.

Adam Zdanowicz został już doceniony za swoje oryginalne rowery. Zajął I miejsce w plebiscycie publiczności w konkursie "Dizajn na ludowo" (za rower "Folky") oraz II miejsce w ogólnopolskim konkursie twórczego recyklingu ICAN (2013). Specjalny model roweru prezentował na światowej wystawie rowerów FBI w Amsterdamie. Jego prace można było obejrzeć także w Białymstoku, m.in. na Węglowej i w Galerii im. Sleńdzińskich. Wykonał także specjalny rower dla piłkarza Tomasza Frankowskiego z okazji zakończenia jego kariery w 2013 roku.

Szczegóły: Wystawa podsumowująca twórczość Adama Zdanowicza

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1035 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39