Ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego. Co pojawiło się na teście? [ARKUSZE]

2018.04.20 14:32
W piątek (20.04) uczniowie napisali ostatnią część egzaminu gimnazjalnego. Tego dnia zmierzyli się z zadaniami z języka obcego nowożytnego.
Ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego. Co pojawiło się na teście? [ARKUSZE]
Fot: pixabay.com

W piątek kończy się trzydniowy maraton egzaminu gimnazjalnego. Młodzież najpierw zmierzyła się z częścią humanistyczną, potem przyszła pora na przedmioty ścisłe, a na koniec trzeba było wykazać się znajomością języka obcego. O godz. 9.00 młodzież napisała część podstawową, o 11.00 przyszła pora na trudniejsze zadania (dla osób, które się wcześniej zdecydowały).

Na sprawdzenie znajomości języka obcego nowożytnego na poziomie rozszerzonym w województwie podlaskim zgłosiło się 8 817 uczniów (część podstawową piszą wszyscy). Najwięcej osób wybrało język angielski – 8775, rosyjski – 1182, niemiecki – 778, francuski – 40, hiszpański – 17 oraz włoski – 3.

Podczas egzaminu z języka angielskiego (podstawowego) uczniowie mieli do wykonania 11 zadań. Pierwsze cztery, były na tzw. "słuchanie". Uczniowie na podstawie usłyszanego nagrania musieli odpowiedzieć na pytania. Dotyczyły one np. podróży dziewczynki czy wizyty w motylarni. Trzeba też było uzupełnić minidialogi oraz wybrać właściwą reakcję do opisanej sytuacji. Część zadań jak zawsze nawiązywała do tekstów. Najwięcej punktów można było zdobyć za ostatnią część testu, gdzie uczniowie musieli np. wstawić odpowiednie słowa do tekstu.

Sprawdź, czy poradziłbyś sobie z zadaniami, z którymi w piątek zmierzyli się gimnazjaliści: ARKUSZE

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1584 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39