Ostatni dzień na złożenie wniosku. Kto tego nie zrobi - straci kilkaset złotych

2023.11.30 08:01
Jeszcze tylko dziś można wnioskować o pieniądze w ramach programu Dobry Start. Osoby, które do końca 30 listopada nie złożą dokumentów - stracą 300 zł.
Ostatni dzień na złożenie wniosku. Kto tego nie zrobi - straci kilkaset złotych
Fot: pixabay.com

Większość rodziców i opiekunów już dawno złożyła wnioski o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start. Znaleźli się też tacy, którzy o tym zapomnieli. Ci drudzy, jeśli nie chcą stracić 300 zł, muszą złożyć dokumenty do końca dnia.

- Kończy się czas na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. 30 listopada jest ostatnim dniem, w którym rodzice i opiekunowie mogą wnioskować o 300 zł na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat. 300 plus nie przysługuje na dzieci uczące się w zerówkach i dla studentów, nawet jeśli są w wieku uprawniającym do świadczenia - informuje Katarzyna Krupicka rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.

Wniosek można wysłać elektronicznie za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych, bankowości elektronicznej czy portalu Empatia.

- W ostatnim czasie ZUS często przypomina o zbliżającym się terminie zakończenia przyjmowania wniosków o 300 plus. W ubiegłym roku zdarzało się, że rodzic przeoczył ten termin i świadczenia już nie otrzymał. Chcemy, żeby takich sytuacji było jak najmniej. Tym bardziej że można to zrobić nawet po godzinach pracy, wieczorem. Zachęcamy więc, by złożyć taki wniosek, jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił – dodaje rzeczniczka.

Złożenie dokumentów po tej dacie będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

770 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39