Ostatni krzyk osiedla. Znany raper promuje nową płytę

2017.01.18 15:18
W listopadzie zeszłego roku ukazał się solowy album Palucha "Ostatni krzyk osiedla". Raper będzie go promował podczas koncertu w Herkulesach - w sobotę (21.01).
Ostatni krzyk osiedla. Znany raper promuje nową płytę
Fot: materiały prasowe
Fragment okładki płyty "Ostatni krzyk osiedla"

Materiał nawiązuje swoim tytułem do zespołu Aifam, w którym Paluch działał w latach 2005-2010. "Oko" był to obraźliwy zwrot kierowany do wszystkich oponentów i wrogów, pochodzący z wewnętrznego slangu ekipy. Przez lata działalności w poznańskim podziemiu zespół nagrał kilka utworów pod tytułem "Oko" czy "Oko styl".

Po kilku latach od rozpadu grupy Paluch nawiązuje do tego okresu, zmieniając delikatnie znaczenie zwrotu "Oko" i rozwijając je do "Ostatni krzyk osiedla".

"Ostatni krzyk osiedla" można rozumieć jako ostatnie pokolenie pamiętające prawdziwy klimat osiedli, na których zawiązywały się przyjaźnie na całe życie, liczyła się szczerość, prawdziwość i relacje face to face a nie tylko internetowe znajomości. Nie oznacza to jednak, że materiał w swojej formie będzie klasyczny czy przesiąknięty brzmieniem z lat 90. XX w. To, do czego przyzwyczaił nas raper na poprzednich produkcjach, to przede wszystkim świeżość brzmienia i to pozostaje bez zmian. Lirycznie album jest bardziej szorstki od swojego poprzednika z początku 2016 r. Tematyka utworów porusza problemy społeczne oraz opisuje to, jak wygląda miejska dżungla w XXI w. Nie brakuje też wielu odniesień do dzisiejszej sceny hip-hopowej.

Raper wystąpi z promującym koncertem w Białymstoku. Zaplanowano go w najbliższą sobotę o godz. 20.00. Patronujemy imprezie.

Zobacz też: Paluch - Ostatni krzyk osiedla w Herkulesach

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39